Tenis

Wimbledon mění pravidla. Jako poslední grandslam sníží počet setů

Wimbledon mění pravidla. Jako poslední grandslam sníží počet setů
Wimbledon | Zdroj: Profimedia

Nejslavnější tenisový turnaj světa Wimbledon, jako poslední z grandslamů, mění formát. Organizátoři londýnského vrcholu tenisové sezony prozradili, že mužská čtyřhra už se nebude hrát na tři vítězné sety, ale pouze na dva.

Pořadatelé turnaje si od změny slibují, že bude mezi hráči o debl větší zájem a hlavně pro ně bude jednodušší plánování celého programu. Navíc v loňském roce se do formátu na tři vítězné sety opřel Nick Kyrgios, který o pár měsíců dříve vyhrál Australian Open ve čtyřhře, ale ve Wimbledonu se soustředil na dvouhru.

"Nechápu, proč je to na tři vítězné sety. Nikdo nechce hrát čtyřhru na tři vítězné a nikdo se nechce koukat na čtyřhru na tři vítězné," nebral si tehdy servítky slavný australský tenista.

Související obsah

​Wimbledon se tak stal posledním turnajem z velké čtyřky, na kterém se bude hrát pouze na dva vítězné. V loňském roce třetí grandslam sezony vyhrála dvojice Matthew Ebden a Max Purcell, která ve finále porazila pár Nikola Mektič a Mate Pavič po čtyřech a čtvrt hodinách 7:6, 6:7, 4:6, 6:4 a 7:6.

Podívejte se, jak to v All England Clubu vypadá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události