Plíšková do semifinále AO neprošla. Naopak slaví Krejčíková se Siniakovou

Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Český tenis nebude mít ve dvouhře zastoupení na letošním Australian Open. Čtvrtfinálový souboj nezvládla Karolína Plíšková, která prohrála s Polkou Magdou Linetteovou 0:2 na sety. Dařilo se ale českému deblovému páru Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Zkušený pár porazil dvojici Desirae Krawczyková a Demi Schuursová 2:0. Do semifinále proletěl s naprostým přehledem Novak Djokovič, který ve třech setech smetl Andreje Rubljova.

Plíšková vstoupila do zápasu s Linetteovou výborně a hned v prvním gemu jí sebrala podání. Jenže ihned přišel rebrejk. Rodačka z Loun navíc v dalším průběhu první sady ztratila ještě jedno podání a nakonec prohrála 3:6.

Druhý set byl od začátku vyrovnaný a obě hráčky byly na svém podání úspěšné až do stavu 5:5, i když k vidění byla obrovská spousta brejkbolů. Ani jedné se ale nepodařilo prolomit podání své soupeřky. To přišlo až v jedenáctém gemu, když se Linetteové zadařilo na returnu a nakonec zápas doservírovala. V semifinále tak vyzve Arynu Sabalenkovou, jež porazila Vekičovou 6:3 a 6:2 a stále neztratila ani set.

​Postup mezi nejlepší čtyři páry turnaje slaví Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V prvním setu byl český pár suverénní, soupeřkám Desirae Krawczykové a Demi Schuursové vzal dvakrát servis a vyhrál 6:2. Vstup do druhé sady měly Češky naprosto famózní a rychle vedly 4:0. Poté přišla komplikace, jedno ztracené podání, ale nakonec nasazené jedničky vyhrály 6:3.

Mužská dvouhra zná třetího semifinalistu, který vzešel z amerického duelu mezi Benem Sheltonem a Tommym Paulem. Zápas nakonec lépe zvládl druhý jmenovaný, který svého krajana porazil ve čtyřech setech, a v semifinále se utká s Novakem Djokovičem.

​Ten nedal absolutně žádnou šanci nasazené pětce Rubljovi. V prvním setu ruský hráč uhrál jen své první podání, ale ve zbytku už dominovala světová pětka a vyhrála 6:1. Ve druhé sadě se dostal Rubljov do vedení 1:0 a 2:1, ale rodák z Bělehradu následně uhrál pět gemů v řadě a šlo se do třetího setu. Ten rozhodl jediný brejk, který přišel ze strany Djokoviče hned v první hře a sadu uhrál 6:4. Už pouhé dvě výhry ho tak dělí od 22. grandslamového titulu, díky kterému by se vyrovnal Rafaelu Nadalovi.