Tenis

Sabalenková neztratila ani set, ve finále AO se utká s Rybakinovou

Sabalenková neztratila ani set, ve finále AO se utká s Rybakinovou
Jelena Rybakinová | Zdroj: Profimedia

První tenisový grandslam letošní sezony zná jména obou finalistek. Tou první se stala Jelena Rybakinová z Kazachstánu, která ve dvou setech porazila Bělorusku Azarenkovou. Ve finále se utká s Arynou Sabalenkovou, která dosud neztratila ani set. V semifinále přehrála Polku Linetteovou.

Úřadující šampionka z Wimbledonu vyzvala v semifinále bývalou světovou jedničku a dvojnásobnou šampionku Australian Open Viktorii Azarenkovou. První brejk utkání získala za stavu 2:2 Běloruska, ale Rybakinová dokázala následně vyhrát tři gemy v řadě a podávala na výhru v setu. V tu chvíli ovšem zabrala Azarenková a dotáhla sadu do zkrácené hry. Tiebreak vyšel lépe Rybakinové, jež ho vyhrála v poměru 7:4.

25. hráčka světa si přivedla lepší herní pohodu i do druhé sady. V ní dokázala soupeřce třikrát sebrat podání a sama ho ztratila jen jednou, takže po hodině a 43 minutách slavila výhru 7:6 a 6:3 a poprvé si zahraje finále australského grandslamu. V něm se utká s vítězkou druhého semifinále Arynou Sabalenkovou.

Související obsah

Pátá hráčka žebříčku v prvním kole porazila 2:0 Terezu Martincovou a stejně si vedla i proti pěti dalším soupeřkám. Poslední obětí jejích tvrdých úderů se stala v semifinále Magda Linetteová. Polka v prvním setu statečně vzdorovala a dotáhla ho do zkrácené hry. V ní ovšem dominovala Běloruska, která vyhrála poměrem 7:1.

V tiebreaku se Sabalenková skvěle rozehrála a v druhém setu svou soupeřku drtila svými tvrdými údery. Svá podání si dokázala vždy udržet a Linetteové ho dvakrát vzala, takže díky výhře 2:0 na sety si zahraje své první grandslamové finále.

Výsledky semifinále Australian Open:

J. Rybakinová – V. Azarenková 7:6(4), 6:3
Čas zápasu: 1:43

A. Sabalenková – M. Linetteová 7:6(1), 6:2
Čas zápasu: 1:35

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události