Tenis

Moje zranění? Je mi fuk, co si lidi myslí. Ostatní hráče soudí jinak, říká Djokovič

Moje zranění? Je mi fuk, co si lidi myslí. Ostatní hráče soudí jinak, říká Djokovič
Tenista Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Srbský tenista Novak Djokovič si na Australian Open kráčí už pro 22. grandslamový titul v kariéře. Překážkou pro něj může být zranění stehenní šlachy, které bylo na jeho hře patrné především v zápase proti Grigoru Dimitrovovi. Následující utkání s Alexem de Minaurem ale zvládl bez znatelných problémů, a tak se začaly opět ozývat hlasy, že své zdravotní problémy trochu předstírá. Proti tomu se ale 35letý hráč ohradil.

Osmifinálový zápas proti Alexi de Minaurovi zvládl Djokovič bez jakýchkoliv problémů. V utkání ztratil pouze pět gemů a svého soupeře za celý zápas nepustil k žádnému brejkbolu, přestože se potýká se zraněním stehenní šlachy, což někteří fanoušci začali zpochybňovat. 

"Pochybování nechávám na těch lidech. Ať si klidně pochybují," reaguje Djokovič, který už je za svoji kariéru na podobné reakce zvyklý. "Zpochybňují se pouze moje zranění. Když se zraní nějací jiní hráči, tak jsou oběťmi oni, ale když já, tak to předstírám. To je fakt zajímavé. Necítím potřebu komukoli cokoli dokazovat," říká podle ESPN Djokovič, který v Austrálii útočí na 22. grandslamový titul, čímž by vyrovnal rekord Rafaela Nadala, který letos z turnaje vypadl už ve druhém kole. 

Související obsah

​O tom, že je Djokovič opravdu zraněný, má srbský tenista důkazy. "Mám magnetickou rezonanci, ultrazvuk a tak dále. Jestli to zveřejním, záleží na tom, jak se budu cítit. Možná to udělám, možná ne," říká tajemně. "V tuto chvíli mě opravdu nezajímá, co si lidé myslí a říkají. Je to zábavné sledovat, jak pokračují povídačky okolo mě, které jsou odlišné od ostatních hráčů, kteří prošli podobnými situacemi. Ale jen mi to dodává sílu a motivaci navíc, takže lidem za to děkuji," dodal na závěr. 

Ve čtvrtfinále Djokovič vyzve ruského tenistu Andreje Rubljova, se kterým se v kariéře zatím utkal třikrát. Loni a předloni jej porazil na Turnaji mistrů. Jedinou porážku zaznamenal loni v Bělehradě, kdy na domácím antukovém turnaji schytal ostudného kanára. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události