Další sporty

Znetvořené obličeje a otřes mozku. Fackování bude bezpečnější, tvrdí White

Znetvořené obličeje a otřes mozku. Fackování bude bezpečnější, tvrdí White
Fackovací liga | Zdroj: UFC

Tohle nejsou pouze výchovné pohlavky, ale opravdová řezničina. Ve fackovacích soubojích v nové disciplíně zvané Power Slaping si soupeři uštědřují tvrdé údery do obličeje a zvítězí ten, kdo snese víc. Proti brutálnímu sportu se ale snáší vlna kritiky, načež ředitel soutěže Dana White reaguje, že v budoucnu bude mnohem bezpečnější. Otázka ale zní jak.

Nezřídka se stává, že jeden druhému uštědří natolik silný políček, že se soupeř skácí k zemi a má problém vstát. Svět dokonce obletěly obrázky znetvořených obličejů účastníků. Zdravotní experti pak varují, že hrozí vážné úrazy hlavy a otřesy mozku. Takové příznaky vykazoval i jeden z bojovníků Chris Kennedy.

Dana White, který je také šéfem MMA organizace UFC, však oponuje, že organizace bude i nadále růst a také se stane bezpečnější. "Komise na tom již pracuje. Všichni se teď učíme a brzy uvidíte, jak show pokračuje," prohlásil, když odpovídal jednomu z fanoušků na sociálních sítích.

Kritiku ale nesklízí jen od lidí zabývající se zdravím, nýbrž i od představitelů bojových sportů. "Jsme absolutně proti této demenci a byl bych rád, aby to někdo zastavil, než se i u nás stane to, co je nevyhnutelné. Tedy nejen těžká zranění, ale i to nejhorší," nebral si na twitteru servítky promotér organizace OKTAGON Ondřej Novotný.

​A odměna za tuhle nebezpečnou legraci? Nad finančním oceněním kroutil hlavou i bývalý zápasník UFC Erik Spicely, kterému prý byla nabídnuta účast v soutěži. "Byli byste v šoku, kolik platí," tvrdí a odhalil, že za účast v zápase je to 44 tisíc korun, v případě výhry dvojnásobek. Ve světě opravdových bojových sportů opravdu směšné peníze…

Fackovací liga je opravdu brutální:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události