Tenis

Krejčíková se Siniakovou potvrdily dominanci! Češky slaví sedmý grandslam

Krejčíková se Siniakovou potvrdily dominanci! Češky slaví sedmý grandslam
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková s titulem pro vítězky Australian Open | Zdroj: Profimedia.cz

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková společně vytváří neporazitelnou dvojici. České deblistky na prvním grandslamu roku zdolaly všechny překážky a slaví již sedmý společný grandslam a celkem třetí v řadě. Na Australian Open navíc prohrály jediný set.

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková jsou žebříčkově jednička a dvojka světového žebříčku v deblu, na konci minulé sezony Češky tak získaly cenu pro nejlepší deblový pár. A sympatická česká dvojice pokračuje ve svých úžasných výkonech i v roce 2023.

Soupeřkami českého páru byly Japonky Aoyamaová a Šibaharaová, které v semifinále udolaly americké favoritky Pegulaovou a Gauffovou. Ve finále přišel hned v první hře brejk a nakonec to naše hráčky dotáhly až do stavu 6:4, protože si udržely perfektní podání. 

Stejná situace se opakovala ve druhém setu, ale brzy přišla také chyba na servisu od Češek. Favoritky celého turnaje to ale stihly napravit, v sedmém a devátém gemu si připsaly další dva brejky a mohly slavit sedmý společný titul z grandslamu. 

Související obsah

Siniaková s Krejčíkovou obhájily loňské vítězství a kromě US Open vyhrály všechny turnaje velké čtyřky dvakrát. Olympijské vítězky tak mohou slavit další velký úspěch svých kariér.

Finále Australian Open, čtyřhra ženy:

K. Siniaková/B. Krejčíková – S. Aoyamaová/E. Šibaharaová 6:4, 6:3
Čas utkání: 1:30

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události