Tenis

Sabalenková slaví první grandslam! V krásné bitvě udolala Rybakinovou

Sabalenková slaví první grandslam! V krásné bitvě udolala Rybakinovou
Aryna Sabalenková s trofejí pro vítězku Australian Open | Zdroj: Profimedia.cz

Běloruská rodačka Aryna Sabalenková zapsala na Australian Open životní úspěch. Poprvé se dostala do finále grandslamu a hned se raduje z výhry. Jelenu Rybakinovou udolala ve třech setech a po dvou a půl hodinách.

Obě hráčky se dostaly do finále Australian vůbec poprvé v kariéře, pro Sabalenkovou to bylo navíc kariérní maximum. Nikdy totiž turnaj velké čtyřky neovládla. První set byl poměrně rychlý, skončil za 35 minut a reprezentantka Kazachstánu vedla 1:0 na sety. 

Klíčem první sady byly dva brejky, které získala právě Rybakinová. Nejdůležitější byl ten za stavu 4:4, protože v předchozím gemu právě rodačka z Moskvy byla brejknuta. Do druhé sady ale přišla nová Sabalenková a bylo zaděláno na drama. 

Za stavu 2:1 pro běloruskou tenistku totiž přišel brejk a Sabalenková následně hrála bez ztráty podání. Povedlo se jí tak srovnat finále grandslamového turnaje na 1:1 a šlo se do rozhodující hry prvního grandslamu roku 2023.

Související obsah

V tom si obě hráčky držely v prvních šesti gemech podání, změna přišla až v tom sedmém, kde Sabalenková brejknula svou soupeřku. Nutno podotknout, že Běloruska byla ve výměnách o dost lepší. Pak rodačce z Minsku stačilo jen udržet si servis a mohla slavit premiérový grandslam.

Následující servis si pohlídala, ale byl to pořádný boj. Rybakinová si pak udržela servis, ale to se povedlo i Sabalenkové. Sice se několikrát hráčky dostaly do shody, ale Běloruska neudělala fatální chybu a slaví první kariérní grandslam.

Finále Australian Open, ženy: 

A. Sabalenková – J. Rybakinová 4:6, 6:3, 6:4
Čas utkání: 2:29

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události