Fotbal

Slavia před utkáním představila novou posilu. Podepsala norského talenta

Slavia před utkáním představila novou posilu. Podepsala norského talenta
Nová posila Slavie Christos Zafeiris s Jaroslavem Tvrdíkem | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalová Slavia pár chvilek před startem utkání představila novou posilu, kterou je devatenáctiletý norský talent Christos Zafeiris. Ten přichází z Haugesundu, kde byl v mladém věku velmi produktivní. Smlouvu v Edenu podepsal na čtyři a půl roku.

O příchodu mladého talentu do Vršovic informoval populární novinář Fabrizio Romano již v pátek, ale tehdy to Jaroslav Tvrdík ještě nepotvrdil. Slavia si představení posily nechala na první domácí zápas, jen pár minut před startem se Zafeiris ukázal přímo na trávníku v Edenu. 

Za velký talent má pražský klub zaplatit až 71 milionů korun. Rodák z Atén, který má ale norské občanství, přichází z Haugesundu, kde v roce 2022 odehrál 32 utkání, dal pět gólů a přidal stejný počet asistencí. 

"Můj osobní cíl je ukázat lidem, že jsem dobrý hráč. Ukázat, že můžu hrát od začátku a být důležitým hráčem týmu. Týmové cíle jsou vždycky se snažit vyhrávat, dostat se do Ligy mistrů a hrát v Evropě. Taky vyhrát ligu a pohár. Nemůžu se dočkat, až začnu. Slavia je skvělý klub, mám radost, že jsem tady, a těším se na zkušenosti, které tu získám," pronesl pro oficiální web Slavie Zafeiris. 

Související obsah

"Věříme, že Christos bude pro Slavii platnou posilou. Je mu devatenáct let, už tak zajímavé fotbalové dovednosti bude moci u nás ještě zdokonalit. Doufáme, že půjde ve stopách Alexandera Baha a Aihama Ousoua, kteří se na naše prostředí perfektně aklimatizovali," okomentoval příchod norského mladíka sportovní ředitel Jiří Bílek.

Slavia se před zápasem také oficiálně "rozloučila" s Přemyslem Kovářem, který ukončil fotbalovou kariéru. Bude ovšem pokračovat v pražském klubu jako manažer A-týmu.

Jaroslav Tvrdík nedávno oznámil spolupráci se saúdskoarabským Al-Nassr, kde hraje Cristiano Ronaldo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události