Další sporty

Trať ve Špindlu byla úžasná, hodnotila Dubovská. Vlhová děkovala fanouškům

Poslední lednový víkend patřil Světovému poháru v alpském lyžování, který se konal ve Špindlerově Mlýně. Jak v sobotním, tak v nedělním slalomu se představila také Petra Vlhová a Martina Dubovská, které ale nemohly být se svými výkony příliš spokojeny.

Slovenka Petra Vlhová se musela ve Špindlerově Mlýně cítit jako doma. Na trati ji totiž podporovaly tisíce fanoušků. Olympijská vítězka z Pekingu si ale nepřivezla do Česka úplně ideální formu a v závodech skončila za očekáváním. "Bohužel to nemůžu hodnotit pozitivně. Jak dneska, tak včera jsem dělala chyby. Tenhle víkend mi prostě nevyšel. Věřím, že si teď dva dny oddechnu doma, načerpám nové síly a dobře se připravím na mistrovství světa," řekla v rozhovoru slovenská lyžařka, která chce nyní všechny své síly směřovat k mistrovství světa, které začíná 6. února. 

Vlhovou zejména mrzelo, že zklamala své fanoušky: "Jsem opravdu ráda, že přišlo tolik fanoušků a vytvořili tak úžasnou atmosféru. Slyšela jsem je už při startu, takže mě mrzí, že mi ten víkend nevyšel, ale doufám, že si to i tak užili."

Související obsah

​Na startu se pak kromě Vlhové představila také česká lyžařka se slovenskými kořeny Martina Dubovská. I ona chtěla ve Špindlerově Mlýně zajet co nejlepší výsledek. Nakonec z toho bylo v sobotu 21. místo, v neděli skončila Dubovská na 18. místě. "Nevyšlo to podle představ, což mě mrzí. Ale nějaké body to jsou. Atmosféra byla úplně skvělá, všem moc děkuju, že nás přišli takhle povzbudit," hodnotila závod 30letá lyžařka. 

Podívejte se, jak hodnotila závody ve Špindlerově Mlýně Petra Vlhová:

​Dubovská se snažila nepodlehnout tlaku z domácího prostředí. "Brala jsem závody ve Špindlu jako každý jiný. Snažila jsem se podat maximální výkon, ale nevyšlo to tak, jak jsem si představovala. Trať byla naprosto úžasná, moc děkujeme organizátorům, že to takhle připravil. I trenér Mikaely Shiffrinové mi ráno povídal, jak je to tady skvělé," prozradila Dubovská, jaké ódy se na závody ve Špindlerově Mlýně snášely. 

Související obsah

​Právě Shiffrinová mohla při Světovém poháru v České republice dorovnat rekord Ingemara Stenmarka v počtu vítězství. Nakonec si fenomenální americká lyžařka připsala jedno první a jedno druhé místo, takže jí na legendárního Švéda stále chybí jedna výhra. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události