Další sporty

Reportér zaměnil měsíční periodu za jízdu na kole. Shiffrinová vtipně reaguje

Reportér zaměnil měsíční periodu za jízdu na kole. Shiffrinová vtipně reaguje
Mikaela Shiffrinová | Zdroj: profimedia.cz

Lyžařka Mikaela Shiffrinová vtipně reagovala na svých sociálních sítích na faux pas jednoho reportéra, který špatně přeložil její slova z rozhovoru při závodech SP v italském Kronplatzu.

Mikaela Shiffrinová vyhrála svůj 84. závod světového poháru při závodech v italském Kronplatzu. V rozhovoru pro rakouskou televizi ORF otevřeně promluvila o limitaci při závodech. "Pokusím se získat energii na slalomové lyže ještě na dva závody. Teď jsem ale v nepříjemné fázi měsíčního cyklu, takže jsem tak nějak ještě unavenější," řekla trochu rozpačitě Shiffrinová.

Peter Brunner, který v komentátorské kabině působil jako překladatel, nerozuměl všemu úplně správně. Měsíční cyklus Shiffrinové se tak rychle změnil v cyklistický trénink. "Asi se nedostanu na kolo, což dělám vždycky každý měsíc," zněl Brunnerův překlad.

Sama Shiffrinová na faux pas reportéra reagovala na svých sociálních sítích. Ve čtvrtek zveřejnila video, jak šlape na domácím trenažéru. Pod příspěvkem napsala: "Jen pro případ, že by byl někdo další zmatený..."

​"… je to moje perioda. Mluvíme o mé periodě," usmívá se Shiffrinová nad Brunnerovým chybným překladem.

Související obsah

​Sedmadvacetiletá lyžařka ukázala svůj smysl pro humor a svoje lyžařské umění může ukázat už v příštích závodech, které se pojedou ve Špindlerově Mlýně. První slalom je na programu už v sobotu 28. ledna.

Shiffrinová nedávno překonala svou krajanku Vonnovou v počtu výher v SP. Ta nedávno sjela v noci nejtěžší sjezdovku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události