Fotbal

Už hraju fotbal jen za pivo a párek, směje se Škrtel. Liverpoolu stále věří

Legendární slovenský fotbalista Martin Škrtel už se profesionálnímu fotbalu nevěnuje. Loni se kvůli vleklým zdravotním problémům rozloučil s kariérou a nyní hraje až osmou nejvyšší slovenskou soutěž za Ráztočno. Jak je na tom teď se zdravím a co říká na aktuální formu svého milovaného Liverpoolu?

"Snažím se nyní věnovat hlavně rodině. Dřív jsem pořád hrával, takže teď veškerý čas věnuji hlavně jí. Snažím se věnovat ale také sobě. Kariéru jsem musel ukončit kvůli zdravotním problémům, takže se pokouším dát dohromady i po této stránce. Snažím se volný čas vyplnit, jak to jen jde," řekl pro televizi Nova Škrtel, který byl hostem Petra Větrovského v pořadu 1:1 Sport Show. Na premiéru dílu s Martinem Škrtelem se můžete těšit 13. února.

Jak již bylo řečeno, 38letý fotbalista ukončil profesionální kariéru v loňském roce kvůli problémům se zády a s ploténkami. "Od té doby, co jsem přestal hrát, tak se to zlepšilo. Ty největší problémy byly, když jsem musel trénovat každý den. A také při zápasech. Teď jak trénuji méně, respektive vůbec, je to lepší. Chodím si vlastně zahrát jenom jednou týdně. Stále to ale není takové, jaké bych si to představoval. Chtěl bych se těch problémů zbavit úplně, ale to asi už nikdy nebude. Jsem rád, že můžu dělat sport alespoň rekreačně a běžný život mám bez bolesti," popsal své zdravotní trable bývalý hráč Liverpoolu.

I když s velkým fotbalem skončil, tak se stále snaží udržovat v kondici. "Sportoval jsem celý život a trénoval prakticky každý den. Bylo by pro mě těžké nedělat nic. Musím ale dělat jen to, co mi udrží v pořádku záda. Chodím do posilovny, věnuji se také fyzioterapii. A pak samozřejmě chodím hrát osmou ligu u nás na dědině," pokračoval ve vyprávění čtyřnásobný fotbalista Slovenska.

Související obsah

​Ten nyní hraje v Ráztočnu osmou nejvyšší soutěž, kam na první zápas přitáhl na tamní poměry obrovskou návštěvu. "Všichni si ze začátku mysleli, že to bude pouze jeden zápas, takže tehdy na ten první přišlo asi 2 100 lidí. Bylo to víc než někde u nás na první lize. Jak těch zápasů bylo ale víc a víc, tak diváků začalo chodit méně. Někdy je to 500, někdy 600, je to různé. Ale je to něco jiného. Vidím fotbal zase z jiné stránky, než jsem ho viděl dřív. V podstatě si chodím zahrát za klobásu a za pivo," smál se Škrtel.

Často se stává, že pokud hráč velikosti Škrtela zamíří do nižší soutěže, jdou po nich protihráči o poznání víc. "Všichni jsou féroví. Je tam vzájemný respekt. Ani já jsem nepřišel k nám na dědinu si něco dokazovat. Jsem tam kvůli tomu, že chci pořád hrát fotbal. Spíš je to horší s fanoušky. Už jsem si vyslechl asi všechno, ale to k tomu patří. Zatím mě to všechno baví, a pokud mě to bude bavit i dál, tak bych chtěl pokračovat," prohlásil nyní už bývalý profesionální fotbalista, jenž za slovenský nároďák odehrál 104 zápasů.

Škrtel největší a nejúspěšnější část kariéry strávil v Liverpoolu, se kterým vyhrál Anglický ligový pohár. "Vzpomínky na Liverpool mám jen ty nejlepší. Splnil jsem si sen a skoro devět let jsem mohl působit v jednom z nejúspěšnějších klubů na světě. Vzpomínat na to budu v tom nejlepším nejen z fotbalové stránky, ale i z osobní. Narodil se nám tam syn, takže už navždycky s Liverpoolem budu spojený," zavzpomínal s úsměvem.

Související obsah

​A co říká na aktuální formu Reds, kterým v Premier League patří až devátá příčka a kteří na místa zajišťující Ligu mistrů ztrácí deset bodů? "Jejich výkony momentálně nejsou takové, jaké bychom si my fanoušci přáli. Sezona zatím absolutně není taková, jaká by měla být. Věřím ale, že se mužstvo ještě nějakým způsobem vzchopí, dostane se do nejlepší čtyřky a vybojuje Ligu mistrů. Tam ho teď čeká Real Madrid, což bude ohromně těžký dvojzápas. Liverpool už ale několikrát ukázal, že je rozdíl hrát Premier League a Ligu mistrů," ví Škrtel, který slavnému celku nadále věří.

Podle něj není ani ve hře to, že by vedení odvolalo trenéra Jürgena Kloppa. "Za tu práci, kterou tam za ty roky odvedl, má stále důvěru. Je to sice letos slabší sezona, ale myslím, že vůbec neřeší změnu trenéra. Několikrát to prohlásilo vedení a i samotný Klopp říkal, že ke změně nedojde. I kdyby sezona skončila v tuhle chvíli, tak ho tam nechají," myslí si Škrtel.

Premiéru pořadu 1:1 Sport Show s Martinem Škrtelem můžete sledovat na Nova Sport už 13. února. Už 30. ledna se můžete těšit na díl s Lukášem Krpálkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události