Tenis

Je Djokovič nejlepším tenistou historie? Podle Štěpánka rozhodne i French Open

Je Djokovič nejlepším tenistou historie? Podle Štěpánka rozhodne i French Open
Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer | Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič vyhrál v Austrálii už svůj 22. grandslamový titul a dorovnal v počtu vítězství Rafaela Nadala. Na dalším grandslamu se právě tito dva mohou utkat o další titul a rozhodnout o tom, kdo je nejlepším tenistou historie. Při subjektivním hodnocení však nerozhodují jen výsledky, ale také osobní zkušenosti a sympatie.

Srbský tenista vyhrál už podesáté Australian Open a je suverénně nejúspěšnějším hráčem na prvním grandslamu sezony. Zároveň se jedná již o jeho 22. vyhraný turnaj velké čtyřky. A dorovnal tak svého velkého soupeře Rafaela Nadala. "Je to neuvěřitelné. Je legendou," říká k úspěchu Djokoviče bývalá tenistka Lucie Šafářová.

"Novakovi už o moc jiného nejde než překonat Rafu v počtu grandslamových titulů, protože už všechno dokázal. O to zajímavější bude sledovat další grandslam v Paříži, když ho dorovnal," řekl bývalý tenista Radek Štěpánek.

Proto vyvstává otázka, kdo je nejlepším tenistou historie. Na to se názory různí, ale shoda panuje na tom, že je to někdo z tria Federer, Nadal, Djokovič.  Z objektivního hlediska můžeme spočítat počty grandslamových titulů. Od roku 2003 nebyl rok, kdy by jeden z tria nevyhrál alespoň jeden grandslam. Celkem získali Djokovič a Nadal 22 titulů a Federer 20. "Jsem moc ráda, že ta generace Nadal, Federer a Djokovič ještě pořád trvá. Je to neuvěřitelné, jak dlouho jsou schopni držet tu dominanci," řekla bývalá tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

Související obsah

​Všichni tři vyhráli skoro vše, co mohli, ale Djokovičovi i Federerovi chybí olympijské zlato. Naopak Rafael Nadal olympiádu vyhrál, ale nedokázal uspět na Turnaji mistrů. 

V názoru, kdo je nejlepším tenistou, však nehrají roli jen výsledky, ale také osobní sympatie. "Pro mě byl Roger (Federer) větší ikona. Ne že by Novak (Djokovič) vystupoval špatně nebo dělal něco špatného, ale Roger (Federer) je pro mě větší osobností. Je to můj osobní názor. Ale co se týče výkonnosti, tak Novak je pořád zdravý, pořád je ve formě a může ještě dalších x grandslamů vyhrát, ale Roger je mi sympatičtější," prozradila Šafářová, kdo je jejím favoritem.

Související obsah

​"Já měla vždycky favorita v Rafovi Nadalovi a na druhém místě mám Rogera Federera. Pro mě byl Novak na třetím místě, nicméně těmi výsledky samozřejmě dokazuje, že tím nejlepším na světě se asi nejspíš brzy stane on," má jasno o svých favoritech Sestini Hlaváčková.

"Rafa, Roger, Novak. Je to mezi nimi. Samozřejmě za nejlepšího v historii bude považován ten, kdo získá nejvíc grandslamů," kouká na to objektivně Štěpánek. Český tenista je však přece jen trošku ovlivněn: "Tím, že jsem Novaka trénoval, tak k němu mám blíž. A přeji mu, aby se mu to třeba povedlo."

Takhle minulý rok slavil Novak Djokovič vítězství na Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události