Fotbal

Juventus se odvolal proti rozsudku soudu a chce své body zpátky

Juventus se odvolal proti rozsudku soudu a chce své body zpátky
Andrea Agnelli, Pavel Nedvěd a Maurizio Arrivabene | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Juventus se odvolal k nejvyššímu sportovnímu soudu při národním olympijském výboru v aféře falšování účetnictví. Klubu bylo odečteno 15 bodů a bývalí funkcionáři dostali zákaz činnosti.

Juventus čelí obvinění za machinace s přestupy, braní protiprávních provizí a vykazování falešných zisků. Kvůli obvinění už v listopadu skončilo vedení klubu včetně viceprezidenta Pavla Nedvěda.

Turínskému klubu bylo kvůli korupční kauze odečteno 15 bodů v probíhajícím ročníku. Kvůli tomu Juventus klesl v tabulce až na 13. místo.

Juventus se nyní odvolá ke sportovnímu soudu při národním olympijském výboru. Klub to oznámil na svých webových stránkách. Turínský klub zdůvodňuje své odvolání mimo jiné i nelogičnostmi a nedostatky v odůvodnění obžaloby.

Související obsah

​Dnes již bývalí funkcionáři klubu dostali trest zákazu činnosti. Pavel Nedvěd dostal osmiměsíční zákaz činnosti. Bývalý předseda Andrea Agnelli a výkonný ředitel Maurizio Arrivabene dostali zákaz působení ve fotbale na 2 roky. Po tuto dobu nesmí být v žádné oficiální funkci ve fotbalovém prostředí. Nejvyšší trest dostal tehdejší sportovní ředitel Staré dámy Fabio Paratici, a to flastr na dva a půl roku.

Juventusu se aktuálně moc nedaří ani po sportovní stránce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události