Fotbal

Ty nejlepší týmy na obrazovkách Nova Sport. Startuje mistrovství světa klubů

Už ve středu vypukne další velký fotbalový turnaj. Po mistrovství světa přijde na řadu mistrovství světa klubů. Na letošním FIFA Club World Cup se představí sedm týmů v čele s věhlasným Realem Madrid. Zápasy pak můžete sledovat i na obrazovkách TV Nova.

Po tříleté pauze se Bílý balet skrze vítězství v Lize mistrů UEFA opět kvalifikoval na mistrovství světa klubů. Real Madrid tento turnaj vyhrál už čtyřikrát a i letos bude patřit k favoritům. Španělský velkoklub potáhne i hvězdný Vinícius Júnior, který svou kariéru započal v brazilském Flamengu, jež bude dalším účastníkem FIFA Club World Cup.

Flamengo, které letos ovládlo Pohár osvoboditelů, bude spolu s Bílým baletem nasazeno přímo do semifinále. Brazilský celek se může spolehnout na zajímavou plejádu minulých, ale i budoucích fotbalových hvězd. Za zmínku stojí například obránce David Luiz nebo záložník Arturo Vidal. 

Související obsah

Letošní mistrovství světa klubů se uskuteční v Maroku, odkud také je další z účastníků. Wydad Casablanca letos ovládl africkou Ligu mistrů a stal se také vítězem marocké ligy. Za úspěchem marockého celku stojí také trenér Walid Regragui, jenž si následně vysloužil pozvánku do tamní reprezentace. A s Marokem pak předvedl famózní jízdu až do semifinále mistrovství světa. 

Dalším africkým zástupcem na FIFA Club World Cup bude také egyptský tým Al Ahly, který letos hrál finále africké Ligy mistrů právě s vítězným celkem Wydad Casablanca, jenž si účast zajistil už jako vítěz ligy pořadatelské země. Al Ahly patří dlouhodobě k nejúspěšnějším celkům, například v egyptské lize vyhrál už 42 titulů. 

Související obsah

​Asijským zástupcem mistrovství světa klubů bude Al Hilal, který byl nominován federací AFC. Al Hilal je 18násobným šampionem Saúdské Arábie, domácí ligu pak ovládl i v posledních třech letech. 

Poslední dva účastníky pak tvoří Seatlle Sounders jakožto vítěz Ligy mistrů CONCACAF (Konfederace fotbalových asociací Severní, Střední Ameriky a Karibiku) a vítěz oceánské Ligy mistrů OFC 2022 Auckland City FC.

Turnaj začíná ve středu utkáním 1. kola mezi Al Ahly a Auckland City. Vítěz si pak zahraje se Seattlem ve 2. kole, z něhož vzejde soupeř pro semifinále s Flamengem. Casablanca si o semifinále proti Realu Madrid zahraje s Al Hilalem. Pak už je na řadě utkání o 3. místo a samotné finále. 

Přehled zápasů FIFA MS klubů na Nova Sport | Zdroj: TV Nova

​​První dvě kola na mistrovství světa ve fotbale klubů můžete sledovat na kanálech Nova Sport 2 a Nova Sport 4. Semifinále, utkání o 3. místo a finále pak vysíláme na Nova Action.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události