Fotbal

Vyhrát MS klubů se cení, říká Jankulovski. Bude sledovat letošní ročník na Nově

Vyhrát MS klubů se cení, říká Jankulovski. Bude sledovat letošní ročník na Nově
Real Madrid slaví 14. titul v Lize mistrů | Zdroj: Profimedia

Ve středu startuje fotbalové mistrovství světa klubů. Jediný český vítěz této soutěže Marek Jankulovski vzpomíná, jaký byl turnaj, a bude sledovat letošní ročník, stejně jako další český reprezentant David Rozehnal. Největším tahákem turnaje bude určitě Real Madrid. Všechny zápasy můžete sledovat na stanicích skupiny Nova.

Mistrovství světa klubů se letos koná v Maroku a představí se na něm 7 týmů – Real Madrid, Flamengo, Wydad Casablanca, Al Hilal, Seattle Sounders, Al Ahly a Auckland City.

Tuto soutěž vyhrál jako jediný český fotbalista Marek Jankulovski v roce 2007 s AC Milán, když v japonském Tokiu porazili ve finále Bocu Juniors. "Vzpomínám na to rád," řekl Jankulovski pro TN.cz. "Ale to mistrovství světa klubů u nás v Evropě není bráno moc vážně," dodal bývalý český fotbalista. 

"Je to něco jiného, když člověk změří síly s týmy z jiných kontinentů. Pro evropské celky to není lehké vyhrát. Obzvlášť když se hraje na jiném kontinentu," hodnotí Jankulovski klubové mistrovství. "V Japonsku to bylo super, byla tam spousta diváků," vzpomíná bývalý reprezentant.

Související obsah

​"V Evropě nemá takový zvuk, ale bylo to super. Pořád je to trofej, která se cení," řekl Jankulovski. A potvrdil tak, že soutěž není v Evropě ani v Česku moc známá.

"Trošku se ke mně dostane, že se hrají ligy mistrů všude ve světě, ale protože nemáme možnost to sledovat, tak se to k nám moc nedostane," potvrzuje bývalý český reprezentant David Rozehnal.

Přehled zápasů FIFA MS klubů na Nova Sport | Zdroj: TV Nova

Letos však je situace jiná. Letošní ročník MS klubů budete moct sledovat na stanicích skupiny Nova. Již ve středu 1. února můžete sledovat první zápas mezi egyptským Al Ahly a novozélandským Aucklandem na stanici Nova Sport 4. Semifinálové duely a zápasy o medaile budete moct sledovat na volně dostupné stanici Nova Action.

"Jsem rád, že je možnost to vidět i tady u nás, nejenom si o tom číst, že to pak někdo vyhrál. Těším se na to, a pokud budu mít čas to sledovat, tak určitě budu," říká Rozehnal. "Určitě se kouknu. Když je to přes den v dobrý čas, tak je to fajn," dodává Jankulovski.

Letošní MS klubů se bude vysílat na stanicích Novy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události