Fotbal

Fernándezův přestup nadchl i River Plate. Dostali víc peněz než z vlastních prodejů

Fernándezův přestup nadchl i River Plate. Dostali víc peněz než z vlastních prodejů
Argentinský reprezentant Enzo Fernández | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Chelsea v úterý provedla rekordní přestup v historii Premier League, když přivedla Enza Fernándeze z Benficy Lisabon za 121 milionů eur (2,9 miliardy korun). Peníze ale nepřitekly pouze do kasy portugalského klubu. Argentinský klub River Plate, odkud Fernández přišel do Evropy, si díky procentům z dalšího prodeje přišel na rekordní částku, za kterou nikdy žádného svého hráče sám neprodal.

Přestup 22letého Argentince Enza Fernándeze do Chelsea byl nejsledovanější událostí posledního dne přestupového období. Londýnskému klubu se nakonec podařilo získat vytouženou posilu, ale musel za ni zaplatit rekordní sumu. Fernández stál Chelsea 121 milionů eur (2,9 miliardy korun), což je nejvyšší částka, za jakou kdy přišel hráč do Premier League.

V Anglii se mohou radovat z nové posily, v Portugalsku z obrovské částky, jakou za hráče obdrželi, ale nadšení panuje i v Argentině. Fernández je odchovancem River Plate, odkud loni v létě přestoupil do Lisabonu za přibližně 12 milionů eur (285 milionů korun). Argentinci ovšem byli prozíraví a v rámci transferu zařadili do smlouvy i 25% podíl z dalšího Fernándezova přestupu.

Související obsah

​Po rekordním transferu tak do River Plate nyní zamíří 41 milionů eur i díky bonusům za výchovné. Tolik peněz tým z Buenos Aires nikdy nezískal za žádný svůj prodej hráče. Rekordním odchodem je přestup Javiera Savioly do Barcelony z roku 2001. Katalánci tehdy zaplatili 35 milionů eur (830 milionů korun).

Enzo Fernández vyhrál v prosinci s Argentinou mistrovství světa. Následovaly velké oslavy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události