Další sporty

Nerovný boj prohrál. Na Slovensku zemřel extraligový hráč, bylo mu 29 let

Nerovný boj prohrál. Na Slovensku zemřel extraligový hráč, bylo mu 29 let
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Velmi smutná zpráva přišla ze Slovenska, kde ve věku pouhých 29 let zemřel hokejbalový hráč Martin Strkáč. Ten bojoval s Hodgkinovým lymfomem, ale svůj boj nakonec bohužel prohrál. Jeho partnerka navíc prozradila, jak moc emotivní poslední zprávu od něj dostala.

Martin Strkáč (†29) byl extraligovým hokejbalistou z Považské Bystrice, ale v posledních týdnech bojoval se zákeřným Hodgkinovým lymfomem. Podle webu Nový Čas se ale k jeho nemoci přidaly další komplikace a mladý sportovec bohužel zemřel. 

Extraligový hráč byl podle své partnerky vždy plný elánu a připraven pomáhat každému, kdo to potřeboval. "Byl to vždy ten nejslušnější kluk. Uměl rozdávat lásku i úsměv," řekla pro slovenský deník jeho přítelkyně Andrea. 

Související obsah

Někdejší extraligový hráč si prý nahmatal bulku na rameni a u doktora mu byl diagnostikován Hodgkinův lymfom s metastázami. Martinu Strkáčovi na biologickou léčbu pomohli finančně kamarádi a podstoupil ji. Začal tak věřit na zázrak, ale ten se bohužel nestal. 

V minulých dnech se měl jeho stav zhoršit a podstoupil také další náročnou operaci. Údajně ji zvládl a své přítelkyni napsal krásnou zprávu, která měla znění: "Lásko, spím, pak se ti ozvu." To už se ale nikdy nestalo. 

Co je Hodgkinův lymfom? Jedná se o zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, postihující převážně mladé dospělé. Projevuje se zvětšením mízních uzlin a u většiny nemocných i přítomností celkových příznaků (teploty, pocení, hubnutí). 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události