Další sporty

Podruhé a definitivně! Legendární Tom Brady ukončil fotbalovou kariéru

Podruhé a definitivně! Legendární Tom Brady ukončil fotbalovou kariéru
Tom Brady s titulem Vince Lombardiho | Zdroj: profimedia.cz

Podruhé v životě ukončil fotbalovou kariéru jeden z nejznámějších a nejlepších quarterbacků v historii NFL. Sedminásobný šampion se tak rozhodl před letošním finále soutěže. Poprvé tak učinil přesně před rokem, ale nakonec se ještě vrátil. Teď je to údajně definitivní.

Tom Brady během své 23leté profesionální kariéry v nejvyšší soutěži amerického fotbalu hned sedmkrát vyhrál slavný Super Bowl, což ho řadí na první místo mezi všemi hráči v historii soutěže. Věk ale člověk nezastaví. 

Kalifornský rodák je sice stále ve skvělé formě, přesto se ve 45 letech rozhodl ukončit svou kariéru. Oznámil to na svých sociálních sítích. "Končím kariéru. Už navždy," řekla legenda světového sportu ve videu na sociálních sítích. 

"Vím, že minule byl ten proces docela velký problém, takže když jsem se dnes ráno probudil, řekl jsem si, že prostě zmáčknu záznam a dám vám to vědět jako první," pokračoval Brady. "Nebudu se dlouze rozepisovat. Superemotivní esej do důchodu máte jenom jednu a já tu svou loni vyčerpal, takže opravdu moc děkuju každému z vás, že jste mě podporovali," uzavřel slavný quarterback.

Na začátku února minulého roku již konec kariéry oznámil, ale vydržel v tom pouze 40 dní. Poté se vrátil do týmu Tampy Bay. Během roku byl oporou svého týmu, ale prošel si také například rozvodem s manželkou Gisele Bündchenovou.

Související obsah

Brady končí kariéru s několika rekordy. Sedmkrát vyhrál Super Bowl (6 titulů s New Englandem, jeden s Tampou Bay), má největší počet přihrávek (89 214) a nejvíce asistencí na touchdown (649). Třikrát se stal také MVP celé ligy a pětkrát se mu to povedlo v Super Bowlu. To je také rekord.

Brady může okamžitě začít pracovat jako analytik pro FOX Sports, televizní stanice s ním totiž vloni v létě podepsala desetiletou smlouvu na 375 milionů dolarů (přes 8 miliard českých korun). 

Letos se NFL konala i v Německu, Brady od místních navíc dostal tradiční dárek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události