Další sporty

Prskavec vyzkouší kanoe. Nedopustíme, aby nás porazil, směje se kanoista Rohan

Olympijský vítěz a kajakářská hvězda Jiří Prskavec od posledních olympijských her trénuje v nové kategorii – bude závodit také s kanoisty. Lukáš Rohan ví, že oblíbený český sportovec nebude lehkou překážkou, ale zmiňuje, že by pro jeho kolegy nebyla dobrá vizitka, kdyby je kajakář Prskavec porazil.

Jiří Prskavec je jedním z nejlepších a nejoblíbenějších českých sportovců. Na kajaku vyhrál všechno, co se dalo – olympijské hry, MS a ME ve vodním slalomu, a tak se bude soustředit na novou výzvu. Tou je závodění v kanoi. 

"Jířa se po Tokiu rozhodl, že by rád zkusil kanoe. V tu chvíli jsem se tomu smál a přišlo mi to jako vtip," popisoval záměry svého kamaráda a reprezentačního kolegy Lukáš Rohan, stříbrný kanoista z posledních olympijských her. 

"On si ale našel novou motivaci a něco, co ho doopravdy baví. Učil se na tom od základů a za rok a půl ušel velkou cestou," dodal Rohan pro štáb TV Nova na akci Sportegy Meet the Athletes.

Související obsah

Prskavec se dokonce letos představí na domácí kvalifikaci, kde je už dost velmi známých a zkušených českých jmen. "Poprvé pojede domácí kvalifikaci a těžko říci, co se od něho dá očekávat. Ale jak ho znám, tak bych očekával velké věci," dodal Rohan, který je rodákem z Mělníka, stejně jako Prskavec.

Letos tak olympijská kvalifikace může nabídnout situaci, kdy by Prskavec ovládl jak kajaky, tak kanoe. A teoreticky by mohl postoupit sám. Lukáš Rohan ale věří, že se to nestane. "Může tedy nastat situace, kdy by vyhrál obě kategorie, ale my jako kanoisté to snad nedopustíme. Pro nás by to nebyla dobrá vizitka," smál se na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události