MMA

Vémola se vrátí do klece v dubnu, jen měsíc před titulovým zápasem s Kinclem

Karlos "Terminátor" Vémola
Karlos "Terminátor" Vémola | Zdroj: Profimedia

S hodně nečekaným oznámením přišla organizace OKTAGON MMA. Karlos Vémola se totiž po dlouhé době vrátí do klece. Vrátí se však o měsíc dříve, než se očekávalo. Kontroverzní osobnost českého MMA se představí v Liberci, a to jen 36 dní před titulovým duelem s Patrikem Kinclem.

Největší česká organizace OKTAGON MMA se v dubnu vydá poprvé do Liberce, kam přinese i jednu z největších hvězd pod smlouvu. Karlos Vémola se po vážných problémech má představit v titulovém utkání s Patrikem Kinclem, a to v O2 areně v květnu. Ukáže se ale už v dubnu.

Už jen tento zápas je ohrožen, protože prvnímu českému zápasníkovi v UFC se často vyčítá, že ruší zápasy, které se mu tolik nehodí. Nyní do toho Vémola a promotéři české organizace hodili ještě větší vidle. Vémola se totiž jen měsíc před květnovým zápasem o pás postaví zatím neznámému soupeři. 

K zápasu dojde 15. dubna v Liberci a duel je vypsán ve váze do 88 kilogramů. OKTAGON tak dává Vémolovi šanci připravit se na Kincla, který má životní formu. Riskuje se tak případné zranění a další zrušení zápasu ve střední váze, na který Patrik Kincl tvrdě trénuje, a dokonce kvůli tomu odmítl účast v milionovém Gamechangeru.

"Možná Karel počítal s tím, že cuknu a půjdu na gamechanger a jemu se tak uvolní cesta pro můj titul," napsal Kincl na svůj instagram. "Na květen je připraven náhradní soupeř, takže přípravu budu ladit spíše tímhle směrem a pak vyzvu Brita. Vejmluva ať si klidně utíká dál a odveta proběhne až u soudu," dodal rodák z Hradce Králové.

Patrik Kincl se s Karlosem Vémolou utkal naposledy v roce 2018, kdy se oba zápasníci představili v nyní již zaniklé organizaci XFN. Tehdy na body vyhrál zkušenější Vémola a letos v prosinci mělo dojít k odvetě. 

Související obsah

K té ale nedošlo, protože Vémola skončil v nemocnici. A podle jeho slov byl dokonce ve velmi vážném stavu. Následně první Čech v UFC obvinil Kincla z toho, že ho udal, a proto v jeho domě zasahovala policie. Rivalita je tedy obrovská. 

Odveta je tak naplánována na 20. května, kdy se oba zápasníci utkají o pás šampiona střední váhy v největší české aréně. 

Karlos Vémola si na konci července vzal dlouholetou partnerku Lelu Ceterovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události