Tenis

Zákaz Rusů na OH? Musíme vytrvat. Jejich vláda bere sny, říká Svitolinová

Zákaz Rusů na OH? Musíme vytrvat. Jejich vláda bere sny, říká Svitolinová
Elina Svitolinová | Zdroj: Profimedia

Úspěšná ukrajinská tenistka Elina Svitolinová se ostře vymezila proti ruským a běloruským sportovcům. Nepřeje si, aby měli možnost startovat na olympijských hrách, když na Ukrajině stále umírají nevinní lidé. Připomněla také smrt 22letého desetibojaře Volodymyra Androščuka.

"Olympijské hry jsou největším snem a maximální výsadou pro sportovce. Jsou největší platformou pro inkluzi a rozmanitost ve sportu. S tímto vědomím musíme vytrvat v zákazu startů pro ruské a běloruské sportovce," vyzývá bývalá světová trojka, která v květnu loňského roku přerušila kariéru kvůli těhotenství. "Zasíláme tím celosvětově silnou zprávu, že jsme v sankcích proti Rusku jednotní a že musí (Rusové, pozn. red.) čelit následkům ohavných činů jejich vlád," nebere si Svitolinová servítky. 

Svitolinová ve svém příspěvku připomněla Volodymyra Androščuka, který byl minulý týden usmrcen u města Bachmut. "Volodymyr Androščuk, jedna z vycházejících ukrajinských hvězd v desetiboji, byl zavražděn. Nikdy nenaplní svůj potenciál a sny na hrách, tak proč by měli ruští nebo běloruští sportovci dostat šanci, když jejich vlády okrádají nevinné lidi a sportovce o jejich šance?!" ptá se ukrajinská tenistka.

Související obsah

​Sama Svitolinová už plánuje návrat na kurty. Ráda by začala znovu hrát letos v létě, ale podle svých slov na sebe nechce nijak tlačit. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události