Fotbal

Přestupová sága Caspera Höjera: Francouzi nabídli balík, Sparta řekla ne

Přestupová sága Caspera Höjera: Francouzi nabídli balík, Sparta řekla ne
Casper Hojer | Zdroj: Profimedia

Dánský fotbalista ve službách Sparty Casper Höjer měl na konci přestupního období blízko k odchodu do francouzské Remeše. Aktuálně 11. tým Ligue 1 za něj podle webu Ekstra Bladet nabízel až 2,8 milionu eur (66,5 milionu korun) a s hráčem se domluvil na 3,5ročním kontraktu. Pražský tým ale produktivního pravého obránce neprodal, protože za něj nemá adekvátní náhradu.

Casper Höjer se na podzim rozehrál do skvělé formy. V 15 ligových zápasech vstřelil dva góly a u dalších osmi asistoval. Zamilovali si ho také fanoušci letenského klubu, ale nechybělo mnoho a dánský obránce mohl zamířit do jedné z nejlepších soutěží světa. 

O dramatické přestupové sáze informuje dánský web Ekstra Bladet. Hráč se s francouzskou Remeší domluvil na osobních podmínkách a obsahu smlouvy, která měla trvat 3,5 roku. Jedenáctý tým Ligue 1 za Höjera nejdříve nabídl 1,2 milionu eur a postupně své nabídky navyšoval na 1,4 a 1,6 milionu eur. Poslední den přestupního období chtěl za dánského obránce zaplatit 2 miliony eur.

Související obsah

K tomu měla Sparta dostat dalších 800 tisíc eur v podobě bonusů. Sparta jej před rokem a půl koupila za 700 tisíc eur (16 milionů korun) z dánského Aarhusu a platnou smlouvu zde má až do 30. června 2024.

Nakonec se ale kluby nedomluvily. Sparta 28letého hráče odmítla prodat, protože za něj nemá adekvátní náhradu. Höjer momentálně ale nehraje, protože je od půlky ledna zraněný. Kvůli tomu zmeškal poslední dva přípravné zápasy a ligový duel proti Olomouci. 

V MOL Cupu se Sparta utká se Slovanem Liberec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události