Fotbal

Messi nevyloučil start na příštím MS, promluvil i o vztahu s Mbappém

Fotbalista Lionel Messi chce hrát v národním dresu i po mistrovství světa. Slavný Argentinec navíc připustil, že by mohl hrát i na šampionátu v roce 2026. Tou dobou mu bude 39 let.

Zdálo se to jako krásný konec fotbalové pohádky, jenže Lionel Messi ještě touží po pokračování. "Touhle trofejí sem chtěl ukončit kariéru, víc už nemohu chtít. Ale miluji fotbal a chci zažít ještě pár zápasů jako mistr světa," vyjádřil se fotbalista v rozhovoru pro sportovní deník Olé

Messi tak dokonce nevyloučil, že by si mohl zahrát i na světovém šampionátu v roce 2026. "Hrát i v roce 2026 by vzhledem k mému věku bylo složité. Ale dokud si to užívám, chci hrát. Do dalšího šampionátu zbývá hodně času a vše záleží, jak se bude vyvíjet moje kariéra," dodal 35letý útočník PSG. 

Související obsah

​Argentinci by tak v době příštího mistrovství světa bylo 39 let. K největším veteránům by měl Lionel Messi ale stále daleko. Takový El-Hadary z Egypta nastoupil v 45 letech. 

Lionel Messi následně také promluvil o vztahu s Kylianem Mbappém, kterého ve finále mistrovství světa porazil. "Mluvili jsme o tom utkání, o oslavách a o fanoušcích v Argentině, jak vše prožívali. Ale o ničem dalším už ne. Byl jsem také jednou na opačné straně, i já jsem prohrál finále mistrovství světa (finále MS 2014 proti Německu pozn. red.). Nechtěl jsem o ničem slyšet, o ničem, co se stalo, o ničem, co by se týkalo mistrovství světa. Proto jsem s ním nechtěl o tom obsáhle mluvit. Pravdou ale je, že s Kylianem problém nemám, spíše naopak," dodal Messi, kterému se daří i po návratu z Kataru. V Paris Saint-Germain se v pěti zápasech trefil třikrát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události