Další sporty

Brooklyn v šoku, Irving měl požádat o odchod. Ve hře je dohoda s Lakers

Brooklyn v šoku, Irving měl požádat o odchod. Ve hře je dohoda s Lakers
Kyrie Irving | Zdroj: profimedia.cz

V basketbalové NBA dochází před koncem přestupového období k pořádné bouřce. Může za to hvězdný Kyrie Irving, který údajně požádal vedení Brooklynu Nets o svolení k odchodu.

"Hvězda Brooklynu Nets Kyrie Irving řekla klubu, že chce být vyměněna před čtvrteční uzávěrkou přestupů," napsal na sociální sítě renomovaný novinář z ESPN Adrian Wojnarowski.

Podle jeho informací se Irving, který v Brooklynu působí od roku 2019, opakovaně nedohodl s týmem na prodloužení smlouvy a 30letý hráč tak nyní požádal o výměnu. Uzávěrka přestupů navíc končí už 9. února. 

​Pro Nets jde samozřejmě o překvapivou zprávu. Na druhou stranu, pokud by Irving u týmu zůstal, v létě by se pakoval jako volný hráč. 30letá hvězda NBA má navíc hodně komplikovanou povahu. Během pandemie koronaviru se Irving odmítl očkovat, a i z toho důvodu nastoupil jen do 29 utkání. Na začátku letošní sezony byl zase vyřazen z kádru poté, co propagoval antisemitské filmy a knihy na sociálních sítích. 

Související obsah

Stále ale jde o jednoho z nejlepších hráčů poslední dekády, a tak se v NBA hned začalo spekulovat, kam by mohl Kyrie Irving přestoupit. Hlasitě se mluví například o Los Angeles Lakers, kde by mohl hvězdný rozehrávač obnovit spolupráci z Clevelandu s LeBronem Jamesem. Napovídá tomu i situace okolo rozehrávače Rusella Westbrooka, který by mohl být součástí výměny. O Westbrooka má ale podle zámořských zdrojů zájem i Utah Jazz. 

Kyrie Irving je kontroverzní postavou NBA, v minulosti například ukázal fanouškům prostředníček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události