Hokej

Nejrychlejším hráčem NHL je Svečnikov. Pettersson vypálil puk rychlostí 166 km/h

První večer hokejového NHL All-Star víkendu patřil dovednostním soutěžím. Tradiční soutěž o nejrychlejšího bruslaře vyhrál útočník Caroliny Andrej Svečnikov. V soutěži o nejtvrdší střelu zvítězil Elias Pettersson z Vancouveru, naopak nejpřesněji a nejrychleji mířil Brock Nelson z New Yorku Islanders.

Nejrychlejším hokejistou celé NHL se stal ruský útočník Caroliny Andrej Svečnikov. Ten měl nejrychlejší čas kvalifikace a svou rychlost potvrdil i ve finále, kde porazil Kevina Fialu. Hokejové hřiště stihl obkroužit za 13,757 sekundy.

V kvalifikaci se představilo 5 hokejistů a už první jízda přinesla nehodu. Cale Makar v poslední zatáčce spadl, když mu podklouzla noha. A i když dojel do cíle, skončil na posledním místě. 

Související obsah

​V soutěži o nejpřesnější střelu byl v kvalifikaci nejrychlejší Connor McDavid, který na sestřelení čtyř terčů potřeboval jen čtyři střely a méně než 10 vteřin. Kapitán Oilers však následně vypadl v semifinále s Kadrim, i když opět sestřelil všechny terče čtyřmi střelami. Kadri však byl stejně úspěšný, a navíc rychlejší. 

​​Ve finále však Kadri prohrál s Brockem Nelsonem z New Yorku Islanders, který byl v závěrečném duelu přesnější i rychlejší. 

V soutěži o nejtvrdší střelu měli hráči dva pokusy, aby předvedli, co v nich je. Největší bombu dokázal vypálit Elias Pettersson z Vancouveru. Puk z jeho hokejky letěl rychlostí 166 km/h.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události