Další sporty

Adamczyková na ledové trati spadla. Před MS ji čeká měsíc tréninku

Česká snowboardcrossařka Eva Adamczyková (rozená Samková) nezažila úspěšnou generálku před mistrovstvím světa. Na Světovém poháru v Cortině D'Ampezzo skončila už ve čtvrtfinále, když spadla po dopadu na prkno soupeřky. Ve stejné fázi vypadl i Jan Kubičík.

Z celkem pěti českých zástupců z páteční kvalifikace do sobotního čtvrtfinále postoupili pouze Eva Adamczyková a Jan Kubičík. Jenže jejich působení nebylo dlouhé. Adamczyková krátce po startu přistála na prkně své soupeřky a po pádu pro ni závod skončil.

"Moc se mi to nepovedlo. Bohužel jsem vypadla hned v první jízdě. Podmínky se docela změnily, bylo to rychlejší než včera. I v první tréninkové jízdě to bylo docela pomalé a najednou se to zrychlilo a celá trať byla ledová. Nebyl to příjemný povrch," nastínila Adamczyková těžké podmínky v Itálii.

"V rozjížďce se mi moc nepovedl start, ale jela jsem na druhém místě, ale přelétla jsem první double. Pak jsem se za ní rovnala a chystala jsem se, že skočím doprava a pojedu za ní. Když jsem skákala z první klopky, tak jsem byla docela dlouhá a najednou se mi tam objevilo její prkno a já na něj dopadla. To už jsem neustála a jen jsem si tam přisedla. Teď tedy měsíc trénink a pak mistrovství světa," popsala dvojnásobná olympijská medailistka svůj pád i plány do budoucna.

Související obsah

​Hned první jízda byla konečnou i pro Jana Kubičíka. "Honza Kubičík se snažil dojet skupinku před ním, ale nestačilo to. Naštěstí jsou oba jezdci zdraví a máme prostor se připravovat na mistrovství světa, nejprve na Dolní Moravě, poté s největší pravděpodobností pojedeme do San Pellegrina," nastínil plány českých reprezentantů trenér Marek Jelínek.

Snowboardové mistrovství světa v gruzínském Bakuriani začíná 19. února, ale snowboardcrossaři jdou do akce až 2. března.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události