Hokej

Pastrňákův tým vyhrál Utkání hvězd. Nejužitečnějším hráčem byl M. Tkachuk

Utkání hvězd NHL ovládl poprvé v historii tým Atlantické divize, za který nastoupil i David Pastrňák. Český útočník se prosadil jedním gólem v obou zápasech. Nejužitečnějším hráčem se stal Matthew Tkachuk se sedmi body.

Utkání hvězd se od roku 2016 hraje systémem miniturnaje. Jednotlivé divize hrají semifinále a vítězové finále. Zápasy se hrají na 2x10 minut a za každý tým jsou na ledě vždy jen tři bruslaři najednou.

V prvním utkání na sebe narazily výběry Pacifické a Centrální divize. Centrální divizi poslal do vedení MacKinnon, ale McDavid po půlminutě srovnal. Následně skóroval i Elias Pettersson, ale trenér DeBoer si vzal v Utkání hvězd nevídanou trenérskou výzvu a gól kvůli ofsajdu neplatil. Pettersson ve zbytku utkání dal dva platné góly a skóroval i Karlsson, jenže na druhé straně přidali góly Jones, dvakrát Keller, podruhé se trefil MacKinnon a síť rozvlnil i Tarasenko. Pacifická divize sice vyhrála na střely 22:14, ale z výhry 6:4 se radovala divize Centrální.

Druhý zápas nabídl ještě větší porci gólů. První dva dali Matthew Tkachuk a Larkin z Atlantické divize, na což Metropolitní divize odpověděla dvěma zásahy Gaudreaua a gólem Crosbyho. O další otočku se postarali Brady Tkachuk a Nick Suzuki a opět následovaly tři góly v řadě od Metropolitní divize, které dali Gaudreau, Crosby a Ovečkin.

Atlantická divize tak prohrávala 4:6, ale zbytek zápasu patřil jejím hráčům. Góly dali postupně M. Tkachuk, Kučerov, Suzuki, M. Tkachuk, Larkin a nakonec i David Pastrňák. Tým s jediným Čechem na Utkání hvězd tak postoupil do finále po výhře 10:6.

Související obsah

​Samotné finále bylo na góly zase o poznání chudší. V prvním poločase vychytal Linus Ullmark nulu a vedení 3:0 zařidili Atlantické divizi M. Tkachuk, Kučerov a Larkin. Útočník Detroitu po přestávce zvýšil na 4:0 a až v 15. minutě jako první za Centrální divizi skóroval Rantanen.

​Poté přišla další hvězdná chvíle Davida Pastrňáka. Český útočník ujel za obranu a s brankářem Hellebuyckem si také dokázal poradit. V divokém závěru padlo ještě několik gólů, ale Atlantická divize si vedení dokázala udržet a nakonec se radovala z výhry 7:5. Vítězný tým dostal šek na jeden milion dolarů (22 milionů korun).

Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Matthew Tkachuk z Atlantické divize. V semifinále dal tři góly a na další dva nahrál, ve finále zaznamenal gól a asistenci.

Pacifická divize – Centrální divize 4:6 (2:3, 2:3)
Branky a nahrávky:
4. McDavid (Karlsson), 8. Pettersson (Horvat, Fiala), 17. Pettersson (Fiala, Skinner), 18. Karlsson (Draisaitl) – 4. MacKinnon (Rantanen), 7. S. Jones (Tarasenko), 9. MacKinnon (Rantanen, Makar), 11. Keller (Tarasenko, S. Jones), 16. Tarasenko (Keller, Saros), 19. Keller (S. Jones, Tarasenko)

Atlantická divize – Metropolitní divize 10:6 (4:3, 6:3)
Branky a nahrávky:
1. M. Tkachuk (Barkov, B. Tkachuk), 5. Larkin (M. Tkachuk, B. Tkachuk), 7. B. Tkachuk (M. Tkachuk, Barkov), 8. Suzuki (Marner, Ullmark), 14. M. Tkachuk (Marner, Larkin), 15. Kučerov (Marner), 16. Suzuki (Pastrňák, Dahlin), 17. M. Tkachuk (Barkov, B. Tkachuk), 19. Larkin, 20. Pastrňák – 6. Gaudreau (Panarin), 6. Gaudreau (Panarin), 7. Crosby (Ovečkin), 11. Gaudreau (Panarin), 12. Crosby (Ovečkin), 13. Ovečkin (Fox, Crosby)

Atlantická divize – Centrální divize 7:5 (3:0, 4:5)
Branky a nahrávky: 1. M. Tkachuk (B. Tkachuk), 5. Kučerov (Marner, M. Tkachuk), 10. Larkin (Marner), 13. Larkin (Marner, Kučerov), 18. Pastrňák, 19. Larkin, 20. Dahlin – 15. Rantanen (MacKinnon, Makar), 19. Robertson (Morrissey), 20. Keller, 20. MacKinnon (Makar), 20. Makar (Rantanen)

Během dovednostních soutěží den před Utkáním hvězd předvedla parádní nájezd Sarah Nurseová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události