Tenis

Čeští tenisté postupují do finále Davis Cupu. Rozhodující bod přidal Lehečka

Čeští tenisté postupují do finále Davis Cupu. Rozhodující bod přidal Lehečka
Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia

Český daviscupový tým vedl po prvním dnu nad Portugalskem v rámci kvalifikace 2:0. Jedna výhra mu tak stačila k postupu do finálové skupiny. Jenže český pár Tomáš Macháč a Adam Pavlásek svůj souboj s Nunem Borgesem a Franciscem Cabralem prohrál 0:2. Do hry tak šel Jiří Lehečka, který Joaa Sousu porazil 2:0 a zajistil česku postupový třetí bod.

Český deblový pár měl skvělý vstup do zápasu. Díky jednomu brejku se dostal do rychlého vedení 3:0 a následně 4:1. Jenže domácí tenisté srovnali na 4:4 a nakonec dokonce vyhráli 7:5.

I ve druhém setu měl Macháč s Pavláskem dobrý start. Svým soupeřům sebrali hned první servis a vedli 2:0. Následně však přišel rebrejk a bylo srovnáno. Čeští tenisté ale na returnu uspěli ještě jednou a šli do trháku 4:2. Jenže situace se opakovala a Portugalci opět srovnali krok.

Související obsah

​Problém přišel v devátém gemu druhé sady, kdy si český pár nechal vzít podání, ale opět přišel rebrejk. Rozhodnout tak musel tiebreak, ve kterém byli úspěšnější domácí, kteří ho vyhráli 7:4 a zajistili Portugalsku první bod. 

Čechům nakonec zajistil postup Jiří Lehečka, který se utkal s Joaem Sousou. První set byl do stavu 2:2 vyrovnaný, ale následně přišla česká jednička o servis, vzápětí si ho vzala zpět. Poté se dostala do vedení 5:4 a set ukončil na returnu.

Druhá sada byla jasně v režii aktuálně 39. hráče světa. Lehečka získal dvě podání svého soupeře, za stavu 5:1 využil při svém servisu hned první mečbol a Češi se tak mohou radovat z postupu do finále, když porazili Portugalsko 3:1 na zápasy.

Výsledky Davis Cupu:

N. Borges/F. Cabral – T. Macháč/A. Pavlásek 7:5, 7:6(4)
Čas zápasu: 2:13

J. Lehečka – J. Sousa 6:4, 6:1
Čas zápasu: 1:25

Portugalsko–Česko 1:3

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události