Další sporty

Bývalý mistr světa hlásí návrat. Joshua při comebacku vyzve Franklina

Bývalý mistr světa hlásí návrat. Joshua při comebacku vyzve Franklina
Zdroj: profimedia.cz

Anthony Joshua ohlásil comeback, který odstartuje bitvou proti Američanovi Jermaineovi Franklinovi. Třiatřicetiletý bývalý mistr světa v těžké váze se objeví před zraky fanoušků už první dubnový den na půdě londýnské O2 areny.

"Nový začátek," tak Joshua označil návrat do ringu, kde naposledy boxoval loni v srpnu. Tehdy při zápase v Saúdské Arábii prohrál s ukrajinským bijcem Oleksandrem Usykem, a to už podruhé za sebou. 

Předtím se oba boxeři utkali v září 2021 a Brit kvůli porážce přišel o pásy organizací WBA, WBO a IBF. Teď chce třiatřicetiletý sportovec znovu vítězit. Prozatím má bilanci 24-3 a hodlá ji ještě vylepšit. 

Související obsah

​Mezi provazy se mu postaví Američan Jermaine Franklin, jenž ve svém posledním zápase v listopadu loňského roku rovněž prohrál, když nestačil na Diliana Whytea. Navíc proti němu zapsal první porážku profesionální kariéry, které předcházelo 21 triumfů. 

Komu z hvězdné dvojice se povede lépe, fanoušci uvidí už 1. dubna. Joshua a Franklin se střetnou na půdě londýnské O2 areny.

Takhle před rokem rapoval Joshua v Dubaji:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události