Hokej

Kuriózní trefa! Brankář skóroval přes celé hřiště. V druhé bráně přitom stál gólman

Kuriózní trefa! Brankář skóroval přes celé hřiště. V druhé bráně přitom stál gólman
Hokejový puk - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Ve druhé německé hokejové lize padl v sobotu opravdu kuriózní gól. Už jenom fakt, že se trefil brankář přes celé hřiště, stojí za pozornost, ale mimořádnost tomu dodává, že druhá branka nebyla prázdná a stál v ní strážce svatyně. Společně se svými spoluhráči si totiž neuvědomil, že rozhodčí v oslabení neodpíská zakázané uvolnění, a tak se otočil zády ke hře.

K netradičnímu zásahu došlo v 17. minutě první třetiny. Domácí tým Selber Wölfe prohrával s Ravensburgem 0:1, ale hrál přesilovou hru. Hostům se podařilo vyhodit puk přes celé hřiště, ale neuvědomili si, že rozhodčí neodpíská zakázané uvolnění, protože Ravensburg hrál v početní nevýhodě. Všichni jeho hráči ale přestali hrát, čehož využil gólman Michael Bitzer, který přes celé kluziště poslal puk na branku soupeře. 

V ní stál zcela nepřipravený Jonas Stettmer, který se zády ke hře občerstvoval, očekávaje, že bude následovat vhazování v obranném pásmu. V tom se ale pořádně spletl, protože o pár vteřin později překvapeně pozoroval, co dělá puk v jeho brance. 

Rozhodčí vyrovnávací branku nakonec uznal, i když nesprávně. Měl totiž odpískat ofsajd, jelikož ve chvíli, kdy puk vstoupil do útočného pásma Selbu, se na tomto území nacházel také útočník domácích. Všichni přítomní ale byli z celé situace asi natolik zmatení, že gól platil. 

Související obsah

​Ani tato kuriózní situace ale domácím k bodům nepomohla. Přestože si brankář Bitzer v zápase připsal kromě gólu ještě asistenci, jeho tým prohrál 3:5. I nadále se tak nachází na dvanácté pozici, která znamená boj o udržení. Ravensburg je třetí, čímž má velmi dobře nakročeno k přímému postupu do čtvrtfinále play-off.

Pastrňák si na All-Star Game zahrál na filmovou postavu a dostal puk do branky i za pomoci golfové hole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události