Plíšková přejela soupeřku za necelou hodinu. Bouzková schytala kanára

Česká tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia.cz

Ženské tenisové turnaje v Abú Dhabí a Linci si nachystaly na úterý hned pět zápasů českých tenistek. Markéta Vondroušová v Linci hladce postoupila přes kvalifikantku Tomovovou, ale Linda Nosková na stejném turnaji končí hned v prvním kole. V Abú Dhabí měla nadějně rozehraný zápas Marie Bouzková proti Brazilce Haddadové Maiaové, ale v rozhodujícím setu nakonec neuhrála ani gem. Do dalšího kola prošly snadno Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková

Jako první šla na kurt Linda Nosková v Linci. Proti Belgičance byla rozjetá 18letá Češka favoritka, ale divoký první set nezvládla. 76. hráčka žebříčku se dostala do vedení 5:2 se dvěma brejky, ale Nosková dokázala srovnat. Poté si obě hráčky vzájemně sebraly servis. Sadu tak rozhodovala až zkrácená hra, v níž poměrem 7:3 vyhrála Van Uytvancková.

V druhém setu začala Nosková výborně, když vyhrála první dva gemy, ale poté už ji Belgičanka k ničemu nepustila, získala šest her v řadě a po hodině a 37 minutách slavila postup přes mladičkou Češku.

V Linci poté nastoupila Markéta Vondroušová proti kvalifikantce Tomovové a nepřipustila větší komplikace. V prvním setu neztratila ani jedno podání a soupeřce ho dokázala dvakrát sebrat. V druhém setu už Vondroušová ztratila dva servisy, ale Bulharka o podání přišla třikrát, takže po výhře 6:3 a 6:3 na ni v druhém kole čeká Španělka Masarovová.

Na turnaji v Abú Dhabí šla jako první z Češek do akce Marie Bouzková, na kterou ale čekala těžká soupeřka Beatriz Haddadová Maiaová, které patří 14. místo ve světovém žebříčku. Rodačka z Prahy v prvním setu prohrávala 1:3, ovšem dokázala otočit díky dvěma brejkům na 6:4.

​​V druhém setu ale převzala otěže zápasu Brazilka, která už neztratila podání a Bouzkové ho dokázala dvakrát vzít. Třetí set už byl pro 26. hráčku žebříčku katastrofou. Proti rozehrané soupeřce nedokázala uhrát více než dva míčky za gem a s turnajem se loučí potupným kanárem.

Ve Spojených arabských emirátech se více dařilo Karolíně Plíškové, která nastoupila proti Belgičance Bonaventureové, jež nahradila odstoupivší Muguruzaovou. Česká tenistka navázala na dobrou formu z Australian Open a suverénně vyhrála 6:1 a 6:3. V celém utkání nečelila ani jednomu brejkbolu, zatímco ona sama vzala soupeřce podání čtyřikrát. Ve druhém kole se utká s finalistkou Australian Open, Kazaškou Rybakinovou. Dál jde také Barbora Krejčíková, která porazila Gabrielu Ruseovou.