Fotbal

Jaký otec, takový syn! Ronaldinhův potomek podepíše smlouvu v Barceloně

Jaký otec, takový syn! Ronaldinhův potomek podepíše smlouvu v Barceloně
Ronaldinho a jeho syn Joao Mendes | Zdroj: Profimedia

Legendární Brazilec Ronaldinho bude mít v Barceloně svého pokračovatele. Jeho 17letý syn João Mendes podepíše s katalánským klubem smlouvu a stane se členem slavné akademie La Masia, z níž vzešly takové legendy, jako je Lionel Messi, Xavi, Andrés Iniesta, Cesc Fabrégas nebo Gerard Piqué.

João Mendes byl v lednu v Barceloně na testech, kterými prošel úspěšně. "Můžu potvrdit, že Barcelona podepíše Joãa, Barca bude navždy součástí mého srdce a života, a to bude pokračovat díky mému synovi," řekl Ronaldinho podle Fabrizia Romana pro RAC1.

Legendární Brazilec se k tomu vyjádřil i pro španělský deník Marca. "Kamkoliv jdu, beru s sebou i Barcelonu. S příchodem mého syna do Barcelony budu součástí více než kdy jindy," řekl nadšeně. 

Související obsah

​​João Mendes je odchovancem brazilského klubu Cruzeiro, jehož 90% vlastníkem je Ronaldinhův bývalý reprezentační kolega Ronaldo. Velkou roli v přestupu měl odehrát Mendesův strýc Roberto de Assis, který je v současné chvíli fotbalovým agentem. 

17letý fotbalista má díky svému otci nastavenou laťku v Barceloně hodně vysoko. Ronaldinho zde odehrál pět sezon, ve kterých odehrál 207 zápasů a vstřelil 94 gólů, na dalších 70 přihrál. Během svého působení v Katalánsku vyhrál dvakrát španělskou ligu, jednou Ligu mistrů a v roce 2005 dostal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě. 

Barcelona aktuálně kraluje tabulce LaLigy. V posledním zápase si poradila se Sevillou: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události