Fotbal

Obětí zemětřesení je i 28letý brankář. Manželka žádala o pomoc marně

Obětí zemětřesení je i 28letý brankář. Manželka žádala o pomoc marně
Ahmet Eyüp Türkaslan | Zdroj: Yeni Malatyaspor

Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl už pět tisíc. Patří mezi ně i profesionální sportovci. Jedním z nich je turecký brankář Ahmet Eyüp Türkaslan, jehož bezvládné tělo bylo nalezeno pod troskami. Smutnou zprávu potvrdil klub Yeni Malatyaspor a trenér Yilmaz Vural.

28letý brankář byl pohřešován od pondělí, kdy k zemětřesení v Turecku a Sýrii došlo. Společně s ním ležela pod sutinami i jeho žena Kübra Türkaslanová, jež záchranáři našli, a okamžitě vyzvala na sociálních sítích, aby sledující pomohli hledat jejího manžela. "Je to velmi špatné, prosím, pomozte. Leží pod troskami třicet hodin. Nikomu se nedaří ho vytáhnout, nepomáhají drapáky ani jeřáby," řekla ve videu a přitom se zoufale rozbrečela. 

Jejího manžela se ale zachránit nepodařilo. Když jej konečně vytáhli, byl již mrtvý. "Náš brankář Ahmet Eyüp Türkaslan přišel o život poté, co byl obětí zemětřesení. Odpočívej v pokoji. Nezapomeneme na tebe," stojí v oficiálním prohlášení klubu na sociálních sítích. K tragické události se vyjádřil i hlavní trenér Malatyasporu Yilmaz Vural. "Bohužel náš Ahmet je mrtvý. Nyní našli jeho bezvládné tělo. Bohužel nežije."

Upřímnou soustrast vyjádřily i další slavné turecké kluby jako Galatasaray, Fenerbahce, Besiktas nebo Trabzonspor. Za Matalyaspor, do kterého přestoupil v loňské sezoně, odehrál Türkaslan pouze šest zápasů. Největší část kariéry strávil v tureckém Ankarosporu, kde ve čtyřech sezonách nastoupil do 32 utkání a vychytal v nich šest čistých kont. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události