Fotbal

Krutý verdikt pro Davida Zimu. Český obránce bude mimo hru několik měsíců

Krutý verdikt pro Davida Zimu. Český obránce bude mimo hru několik měsíců
Fotbalista David Zima | Zdroj: profimedia.cz

Italský sportovní server Football Italia potvrdil, že obránce David Zima bude mimo hru více než tři měsíce. Český reprezentant si na konci ledna natrhl meniskus. Hráč Turína FC měl chybět původně jenom měsíc, ale lékařská vyšetření nakonec vynesla přísnější verdikt.

David Zima v letošní sezoně Serie A nastoupil do jedenácti zápasů, z toho ve čtyřech případech v základní sestavě. Další start ale delší dobu nepřidá. Na konci ledna si poranil meniskus. Podle původních vyšetření měl podle webu Pazzi di Fanta chybět minimálně čtyři týdny, ale ukázalo se, že jeho stav je vážnější a protáhne se na více než trojnásobek.

Zima není jediným zraněným hráčem turínského celku, což dělá pořádné vrásky trenéru Ivanu Juričovi. V utkání s Udinese se mu zranil záložník Ricci, kterému byla diagnostikována léze levého lýtkového svalu, což ho mimo hru vyřadí na šest týdnů. K dispozici není Pellegri, Lazaro, Ilič, Djidji a Radonjič. 

Související obsah

​David Zima má v poslední době na zranění smůlu. Už na začátku sezony ho trápilo zraněné rameno, kvůli čemuž si v letošní sezoně příliš nezahrál. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události