Hokej

Takovou zimu jsem zažil naposledy na rybníku, smál se po přípravě Smejkal

Česká hokejová reprezentace má za sebou závěrečnou přípravu na Švédské hokejové hry. Dva tréninky proběhly na pražské Hvězdě, kde byla extrémní zima. Nyní už výběr trenéra Kariho Jalonena čekají tři zápasy v Malmö.

"Zatím je to všechno dobré. Cvičíme nějaké věci, trénujeme přesilovky i oslabení a snažíme se dostat do nějakého systému. Myslím, že jsme na dobré cestě," prozradil bezprostředně po posledním tréninku Vladimír Sobotka.

"Stihli jsme jenom dva tréninky, ale byly poměrně dlouhé, takže jsme toho stihli poměrně dost. Byla tu teda poměrně zima, na kterou nejsme úplně zvyklí. Byl to pro nás návrat do mladších let," smál se Jiří Smejkal. Ten se společně s celým týmem přesouvá do Švédska ve středu a ve čtvrtek už je čeká pouze poslední trénink a úvodní zápas s domácím celkem.

Jak už Smejkal nastínil, tak na zimním stadionu Hvězdy Praha panovala obrovská zima. "Když jsme vyjeli poprvé na led, tak některé kluky, i mě, poměrně studily uši. To se mi naposled stalo asi na rybníku. Když jsme se zahřáli, tak už to pak bylo v pohodě," popsal své pocity Smejkal.

"Je tu opravdu velká zima, takže nic příjemného to není. Takové podmínky ale prostě jsou a nějak jsme to přežili," přidal se trošku rezignovaně Sobotka. Úplně nadšený z podmínek nebyl ani brankář Petr Kváča. "Je to samozřejmě náročnější, hlavně když jsou nějaké prostoje a něco se vysvětluje. Když dostanete do prstů, tak to samozřejmě bolí trošku víc. Jsem zvyklý ze svijanské arény, kde občas trénujeme. Led byl ale poměrně tvrdý, i když trošku kostrbatý. Zvládli jsme to," doplnil gólman libereckých Bílých tygrů.

Související obsah

​Ten ještě neví, do jakých zápasů zasáhne. Z gólmanské trojice je nejzkušenější, ačkoliv odchytal pouze pět zápasů za národní tým. Jeden start má Aleš Stezka a bez zápasových zkušeností je Jan Lukáš.

Češi odstartují Švédské hokejové hry ve čtvrtek, kdy je od 19 hodin čeká souboj s domácím výběrem, v sobotu pak od 12 hodin nastoupí proti Finsku a ve stejný čas se představí v neděli proti Švýcarsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události