Další sporty

Italská lyžařka zemřela na rakovinu. Ovlivnila náš sport, píše Shiffrinová

Italská lyžařka zemřela na rakovinu. Ovlivnila náš sport, píše Shiffrinová
Italská lyžařka Elena Fanchiniová | Zdroj: Profimedia

Bývalá italská lyžařka Elena Fanchiniová zemřela ve středu ve věku 37 let. Od roku 2017 nemohla závodit kvůli nalezenému nádoru. V posledních měsících se její stav výrazně zhoršil, až nakonec vicemistryně světa ve sjezdu zemřela ve svém domě nedaleko Brescie.

Fanchiniová naposledy závodila v prosinci roku 2017, poté její kariéru přerušil nádor. Povolení k návratu do tréninku dostala skoro o rok později, ale nikdy se úplně nevrátila a v posledních měsících se její stav zhoršil. Zprávu oznámila agentura AP.

Italka se specializovala hlavně na sjezd a super-G. Kvůli nemoci přišla i o start na olympijských hrách v roce 2018. Jejím největším úspěchem je stříbrná medaile z mistrovství světa ve sjezdu z roku 2005. Ve Světovém poháru vyhrála dva závody ve sjezdu. 

Elena má dvě mladší sestry a obě také závodí ve sjezdovém lyžování. Ve Francii se právě koná MS v alpském lyžování a v den úmrtí Fanchiniové vyhrála její krajanka Marta Bassinová na šampionátu super-G.

Související obsah

​"Posílám soustrast celé rodině Fanchiniové, která s vášní a laskavostí ovlivnila náš sport a svět," napsala na svém twitterovém účtu lyžařka Mikaela Shiffrinová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události