Další sporty

Shiffrinová si spravila chuť v super-G. Na mistrovství světa má první medaili

Shiffrinová si spravila chuť v super-G. Na mistrovství světa má první medaili
Mikaela Shiffrinová | Zdroj: Profimedia

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová na letošním mistrovství světa v alpském lyžování slaví zisk první medaile. V kombinaci zkazila zlatou jízdu tři branky před koncem slalomu, ale ve své slabší disciplíně super-G si spravila chuť a dojela si pro stříbrnou medaili. Její nejlepší disciplíny navíc teprve přijdou.

Shiffrinová letos na sjezdovkách vládne, když po 28 závodech Světového poháru ze 39 má náskok na druhou Petru Vlhovou přes 700 bodů. 27letá Američanka navíc letos překonala rekord Lindsey Vonnové v počtu výher ve Světovém poháru a formu chtěla potvrdit i na mistrovství světa. Její nejlepší disciplíny slalom a obří slalom teprve přijdou, ale Shiffrinová už má první medaili, celkově dvanáctou ze všech mistrovství světa.

Na trať závodu super-G se vydala jako devátá v pořadí a do cíle dojela se ztrátou 11 setin na Martu Bassinovou. Žádná z dalších favoritek už časy těchto dvou lyžařek nedokázala překonat, i když Lara Gutová-Behramiová v polovině trati byla ve vedení, takže šampionkou se stala Bassinová a Shiffrinová získala svou první medaili z letošního MS. Bronzovou medaili si vybojovaly Kajsa Vickhoff Lieová, pro níž je to první medaile z MS v životě, a stejný čas zajela i Cornelia Hütterová, pro kterou je to rovněž první medaile ze světového šampionátu.

To mistryně světa Bassinová se stala šampionkou už na minulém mistrovství, kde ovládla závod v kombinaci a bronz má z týmového závodu z roku 2019.

Související obsah

​Mistrovství světa pokračuje pro ženy v sobotu sjezdem a dále na lyžařky čeká týmový závod ve slalomu, paralelní obří slalom, obří slalom a na závěr slalom.

Výsledky závodu super-G žen na mistrovství světa:

1. M. Bassinová (ITA) 1:28,06
2. M. Shiffrinová (USA) +0,11
3. K. V. Lieová (NOR) +0,33
3. C. Hütterová (AUT) +0,33
5. R. Mowinckelová (NOR) +0,36
6. L. Gutová-Behramiová (SUI) +0,37
7. A. Robinsonová (AUS) +0,54
8. F. Brignoneová (ITA) +0,55
9. T. Worleyová (FRA) +0,58
10. M. Gisinová (SUI) +0,69

Závodu super-G se nezúčastnila Petra Vlhová, která čeká na své silnější disciplíny. Ve Špindlerově Mlýně děkovala fanouškům za podporu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události