Další sporty

Mäki v Toruni zaběhla český rekord. Kvůli problémům zvolila jinou trať

Mäki v Toruni zaběhla český rekord. Kvůli problémům zvolila jinou trať
Kristiina Mäki na mítinku v Toruni | Zdroj: Sportegy

Česká atletka Kristiina Mäki si doběhla na mítinku v polské Toruni pro český rekord. Časem 4:32,30 stanovila nové národní maximum v běhu na jednu míli. Vzhledem k problémům se Mäki rozhodla těsně před začátkem mítinku, že poběží místo oblíbené patnáctistovky právě míli.

Původně měla česká atletka běžet v závodě na 1 500 metrů, ale vzhledem ke svým problémům nakonec nastoupila v závodě na jednu míli. Nakonec z toho byl národní rekord. Čas Ivany Kubešové z roku 1992 překonala o 3,63 sekundy a doběhla na 6. místě.

"Po lehčích problémech jsem s dnešním výkonem spokojená. Ještě to stále není ono, ale oproti mítinku v Ostravě jsem cítila sílu," hodnotila Mäki po závodě.

Mäki národním rekordem navíc napodobila i svého partnera Filipa Sasínka, který české halové maximum na jednu míli zaběhl minulý týden v Ostravě.

Související obsah

​"Na to, že jsem to dostala a sotva chodím, jsem z rekordu naprosto nadšená," řekla po závodě Mäki a dodala, že ji také trápilo nachlazení. 31letá běžkyně se nedávno objevila v kampani Menstruace a sport, aby přispěla ke snaze odtabuizovat téma menstruace ve sportu. 

V loňském roce doběhla Kristiina Mäki druhá na MS v přespolním běhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události