Další sporty

Soukalová natáčí autobiografický film. S režisérem se jim to dařilo tajit rok a půl

Bývalá biatlonistka a mistryně světa Gabriela Soukalová natáčí autobiografický film. Na dnešní tiskové konferenci prozradila, že na filmu pracuje už rok a půl a brzy by mělo být hotovo. Ve filmu poodhalí řadu zajímavostí z bílé stopy i ze života po konci kariéry. Diváci ho budou moct vidět příští rok.

Gabriela Soukalová se rozloučila se závodní kariérou na jaře roku 2017. Do následující sezony nenastoupila kvůli zranění nohy, a přišla tak i o olympiádu v Pchjongčchangu v roce 2018. 

Bývalá biatlonistka už vydala v roce 2018 autobiografickou knihu s názvem Jináve které popisuje svůj dlouholetý boj s poruchou příjmu potravy i vztahy s rodiči a členy biatlonového týmu.

"Doufám, že můj příběh namotivuje spoustu lidí. Například v situacích, kdy nám není do smíchu. Stejně jako to udělalo v minulosti plno jiných autobiografických příběhů," řekla Soukalová na tiskové konferenci.

"Je tam spousta věcí, které jsem nikdy nikomu neřekla. V návaznosti na to je tam i takové období, jak se člověk srovnává s odchodem z vrcholového sportu," řekla k filmu Soukalová.

Film o Soukalové natáčí režisér Petr Větrovský, který už má na kontě autobiografické snímky o Janu Kollerovi a Attilovi Véghovi. Natáčení filmu se Soukalovou dlouho všichni tajili. Podle režiséra už film natáčí rok a půl. 

Související obsah

Když dostal Větrovský nabídku ztvárnit příběh Soukalové, podíval se na dva její vítězné závody na internetu. "Když jsem viděl ten drajv a tu lvici, tak jsem si řekl, že to musím natočit," uvedl. "Myslím si, že je to hlavně dobrý člověk. A je důležité ukazovat příběhy charakterově dobrých lidí," dodal Větrovský.

Gabriela Soukalová si zazávodila na letošní Jizerské 50:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události