Další sporty

Řekla jsem si, že do toho musím dupat. Povedlo se, zářila zlatá Adamczyková

Řekla jsem si, že do toho musím dupat. Povedlo se, zářila zlatá Adamczyková
Eva Adamczyková | Zdroj: Bóša/Svaz lyžařů ČR, se svolením

Před necelými 16 měsíci si snowboardcrossařka Eva Adamczyková nešťastně zlomila oba kotníky, kvůli čemuž přišla o olympijské hry v Pekingu. Nyní se stala podruhé v kariéře mistryní světa, když ovládla závod v Gruzii. Po projetí cílem zářila nadšením a těší se na čtvrteční smíšený závod, kterého se nejspíše zúčastní.

Osmifinálovou a čtvrtfinálovou jízdu zvládla suverénně a soupeřkám nedala žádnou šanci. "Věděla jsem, že na to mám a že chci vyhrát. Určitě jsem to ale nebrala jako jistotu, když jsem viděla, jak holky padají. Díky tomu jsem se snažila soustředit na každý metr," popisovala Adamczyková přes svou agenturu. 

První větší komplikace přišly v semifinále. "Nejhorší bylo semifinále, tam mi nevyšel moc start na konci startovní rovinky. Pak jsem je předehnala," řekla čeká závodnice, kterou ve finále čekaly Jacobellisová, Baffová, a Petitová Lenoirová. "Měla jsem dobrý pocit a říkala jsem si, že tomu dám všechno, protože není na co šetřit síly. Říkala jsem si, že tuhle jízdu musím dupat, co to jde, a povedlo se to," pochvalovala si Adamczyková. "Tahle jízda byla asi nejlepší. Trochu tam foukalo, tak jsem se bála, že mi to moc nejede kvůli tomu větru, ale naštěstí jim také fouklo a neměly možnost se moc vyvážit," dodala. 

Adamczyková finálovou jízdu vyhrála stylem "start–⁠cíl" a soupeřkám nedala žádnou šanci. "Mohla jsem se soustředit jenom na sebe, měla jsem čistý prostor. Nikdo mě neohrožoval, nemusela jsem řešit, jestli jedu za někým, nebo vedle," těšilo dvojnásobnou mistryni světa, která ale byla připravená i na jiné varianty. "Jízdu za holkami jsem si naštěstí vyzkoušela v tréninku a věřila jsem si i v těch klopenkách. Nestihly se ale zavěsit, tak to bylo jedině dobře," řekla Adamczyková.

Související obsah

​Česká závodnice si prošla velmi složitým obdobím poté, co si v prosinci roku 2021 zlomila oba kotníky. "Na podzim jsem nemohla skoro jezdit a vůbec jsem si nemyslela, že by tato sezona mohla takto dopadnout. V trénincích se mi jezdilo dobře, ale výsledky moc nebyly. Mluvila jsem o tom s Pavlem Kolářem a ten říkal, že to potřebuje čas. Jsem šťastná, že to takhle dopadlo, protože jsem se fakt bála, že se mi bude jezdit celou sezonu blbě. Lepší jsem si to nemohla přát," řekla Adamczyková šťastně. 

A co ji čeká dál? "Těším se na odpočinek a možná ve čtvrtek pojedeme týmový závod, na to se těším. Nevím, kdo přesně pojede, ale kluci tady také jezdí dobře, tak máme šanci na medaili," dodala.

Loni v říjnu se Eva Adamczyková vdala za herce Marka Adamczyka: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události