Další sporty

Biatlonistky dodatečně převzaly medaile z OH v Soči. Soukalová cenný kov prodá

České biatlonové kvarteto ve složení Gabriela Soukalová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková převzalo v rámci závodů SP v Novém Městě na Moravě bronzové medaile z OH v Soči 2014. Získaly je dodatečně za doping ruských soupeřek. Cenného kovu se slavné sportovkyně dočkaly po devíti letech.

Od olympijských her v Soči uplynulo už dlouhých devět let, český biatlon i po takové době slaví dodatečně velký úspěch. Ruská štafeta totiž v roce 2014 dopovala a česká ženská štafeta, která skončila čtvrtá, tak po diskvalifikaci soupeřek bere bronz. 

"Mám v sobě hodně emocí," uvedla Gabriela Soukalová. Ta proti dopování vždycky bojovala a už při olympijských hrách prý prorokovala, že se ona i její parťačky jednou dočkají. 

Předání umocnila i atmosféra Nového Města na Moravě, kde momentálně probíhají závody světového poháru. "Ať si každý říká nebo myslí, co chce, ale myslím si, že Češi fandí nejlíp ze všech národů. Byl to nepopsatelný hluk a v žádném jiném areálu v jiných zemích jsem se s tím nesetkala," přiznala bývalá úspěšná biatlonistka. 

Související obsah

​Ta si ale olympijskou medaili moc neužije. Rozhodla se ji totiž prodat. "Dlouho jsem přemýšlela, co s bronzovou medailí udělám. Po určité době jsem dospěla k tomu, že bych ji ráda prodala a výtěžek věnovala na charitativní účely. Aby nezůstala jenom u mě a měla přesah v tom, že ještě pomůže někomu jinému," uzavřela trojnásobná olympijská medailistka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události