Bojové sporty

Češi na Světovém poháru MMA získali sedm medailí. Kutil ukázal bojovnost

Češi na Světovém poháru MMA získali sedm medailí. Kutil ukázal bojovnost
Zdroj: koláž tn.cz / Český svaz MMA

V sobotu skončil čtyřdenní maraton amatérského MMA. Světového turnaje v Praze se zúčastnilo přes 20 zemí světa a ve dvou klecích se během čtyř dní odehrálo přes 150 soubojů. Čeští reprezentanti vybojovali sedm medailí.

"Bohužel pár zápasníků se nemohlo dostavit kvůli covidové situaci. Ale myslím, že to mělo vysokou úroveň jak po zápasové stránce, tak i co máme ohlasy na organizaci. Bylo to náročné, ale všechno se povedlo," komentoval mezinárodní akci předseda Českého svazu MMA Michal Hamršmíd, který akci pořádal ve spolupráci s Mezinárodní MMA federací (IMMF).

 

Čeští zápasníci získali celkem sedm medailí, ačkoli ne všechny váhové kategorie byly plně zaplněny. Pět kovů mají junioři a dvě stříbrné vybojovaly seniorky Kateřina Lisová a Eva Melo.

 

Související obsah

Přehled medailí českých zápasníků:

Stříbro – Kateřina Lisová (pérová váha)

Stříbro – Eva Melo (lehká váha)

Bronz – Iva Koubíková (muší váha) 

Bronz – Erik Kutil (pérová váha)

Bronz – Lukáš Kaplan (muší váha)

Bronz – Jindřich Ungr (pérová váha) 

Bronz – Sebastian Leo Hampala (velterová váha)

 

"Je to určitě úspěch, po dlouhé době se mohli čeští bojovníci změřit se světovou špičkou. Na některých bylo vidět, že je to první akce takového kalibru a trochu je svázala nervozita. Jsem spokojenější s juniorskou kategorií, určitě bude kam šáhnout, až kluci vyrostou," zhodnotil Hamršmíd výsledky českého týmu.

"Medaile ze Světového poháru je hezká, ale zápasníci vědí, že musí máknout a dávat tomu ještě víc," dodal Hamršmíd.

 

Z juniorů Hamršmíd vyzdvihl například výkony Jindřicha Ungra a mile ho překvapil bojovník Erik Kutil, který vybojoval medaili i se zlomeným nosem. "Prvním úderem mu soupeř zlomil nos. Většina zápasníků by to zabalila, ale on ukázal vůli a i přes ten hendikep dokázal soupeře utáhnout na zemi a vyhrát. To se dnes už moc nevidí. Nevzdal se," chválil bývalý zápasník.

Zdroj: Český svaz MMA

Zdroj: Český svaz MMA

Kutil následně musel do nemocnice a podstoupit operaci. Do dalších bojů už nemohl nastoupit. Nakonec obdržel bronz. Stejně tak kvůli zranění odstoupil například bronzový Lukáš Kaplan.


Na poli profesionálního MMA se chystá galavečer Bellator 266. Podívejte se, co čeká na fanoušky bojových sportů:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Bojové sporty

Důležité Události