Další sporty

Ledecká se vrací do SP. V Rogle ji podpoří i její otec: Držte pěsti, palce jsou málo

Ledecká se vrací do SP. V Rogle ji podpoří i její otec: Držte pěsti, palce jsou málo
Snowboardistka Ester Ledecká si v Pekingu dojela pro zlatou medaili. | Zdroj: Profimedia.cz

Ester Ledecká pojede po zranění svůj první závod Světového poháru v paralelním slalomu v Rogle. Pro Ledeckou je to speciální místo, protože právě ve slovinském středisku vyhrála svůj vůbec první závod SP. Podívat se na ni jede i její otec Janek Ledecký.

Ester Ledecká musela kvůli zlomené klíční kosti na operaci a v této zimní sezoně ještě nezávodila. Naposledy se česká snowboardistka a lyžařka představila v závodě 17. března 2022. Teď se skoro po roce představí v závodě světového poháru ve slovinské Rogle. Ve středu se postaví na start paralelního slalomu na snowboardu. 

Na prkně bude Ledecká závodit poprvé od olympijských her v Pekingu, kde získala v paralelním slalomu zlatou medaili. Na slovinské středisko má Češka dobré vzpomínky, protože tam vyhrála v roce 2014 svůj první závod SP. 

K prvnímu startu po zranění se exkluzivně pro TN.cz vyjádřil také Esteřin otec Janek Ledecký: "Jsem rád, že konečně pojede. Pro Ester to zranění bylo hodně těžké. Jedu ji osobně podpořit do Rogly, protože je to místo, kde vyhrála svůj první světový pohár, takže to je pro mě zásadní."

Související obsah

Ledecký také zavzpomínal na doby, kdy ještě byl součástí týmu své dcery. "Když jsem tam byl naposledy, tak jsem byl ještě součást týmu. Nahoru jsem jí na kotvě vozil závodní prkno a zpátky dolů zase bundu. Při každé jízdě. Na to už je teď tým, takže já budu jen v cíli fandit," prozradil otec Ledecké. "Já jsem byl vždycky spíš jen takový pohůnek. Těším se, až si to užiju jako fanoušek," dodal.

Pro Ledeckou je to sice první závod po zranění, ale jako vždycky bude mít největší ambice. "Když to bude všechno držet a bude to v pohodě, tak to bude dobré. Ale Ester chce vždycky vyhrát, tak to je odjakživa," řekl Ledecký. Na závěr dodal, že mají všichni fanoušci pořádně fandit: "Držte pěsti, protože palce, to je málo."

Nedávno se ve Špindlerově Mlýně jel bláznivý závod a zúčastnila se ho i snowboardistka Eva Adamczyková:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události