Další sporty

Promiň, jsem mimoň, napsala Ledecká. Sáblíková je pro ni inspirací

Promiň, jsem mimoň, napsala Ledecká. Sáblíková je pro ni inspirací
Česká lyžařka a snowboarďačka Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková má za sebou další úspěšnou sezonu, kterou završila dvěma bronzovými medailemi z mistrovství světa. Na sociálních sítích děkovala všem, kteří ji na její cestě provází. S gratulací v komentářích o několik dní později přišla i úspěšná lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, pro niž je Sáblíková vzorem.

Sezona pro Martinu Sáblíkovou nezačala šťastně. Během tréninku se v prosinci bruslí pořezala nad kotníkem, a tak ji čekala nucená pauza, kvůli čemuž zmeškala i lednové mistrovství Evropy. V únoru se ale vrátila ve velkém stylu, když ve světovém poháru získala dvě druhá místa, což potvrdila i na mistrovství světa dvěma bronzy na tratích 3 a 5 kilometrů. 

"Díky všem partnerům i fanouškům, týmu a všem doktorům, že mě pořád vracíte zpět. Ať už vírou ve mě, podporou, tréninkem, nebo jehlou a nití," napsala úspěšná čeká rychlobruslařka na sociálních sítích minulý týden, když se loučila se sezonou. 

O pět dní později přispěchala s komentářem i její kamarádka Ester Ledecká. "Promiň, mám zpoždění, vždyť víš, jaký jsem mimoň, ale chci ti moc pogratulovat za skvělou sezonu! Byla jsi a vždycky pro mě budeš velkou inspirací! Děkuju," vzkázala své zkušenější parťačce z reprezentace trojnásobná olympijská medailistka na lyžích a ve snowboardingu. 

Související obsah

Sáblíkové ale zpoždění vůbec nevadilo. "Děkuji moc, STR. Mimoni jsou žlutí, ty jsi přece Avengers Power Girl. Tobě přeji ten nejlepší návrat na svahy, ať můžeš dělat, co tě naplňuje a baví. Drž se, bro," reagovala veleúspěšná rychlobruslařka. 

Zatímco pro Sáblíkovou sezona skončila, pro Ledeckou teprve začíná. Kvůli zlomené klíční kosti takřka rok nezávodila. Nastoupí až teď ve slovinské Rogle do závodu snowboardového paralelního slalomu, a to ve středu 15. března. Poté by se měla přesunout do německého Berchtesgadenu, kde letošní SP vyvrcholí posledními závody. 

Na podzim se Ledecká dohadovala se svazem ohledně nové smlouvy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události