MMA

Sledujte KSW 80 na Voyo. V kleci bude korunován nový šampion

Největší evropská MMA organizace je měsíc po galavečeru v Liberci zpět s galavečerem KSW 80. Páteční večer nabídne 10 zápasů a vyvrcholí bitvou o prozatímní titul mezi Lomem Ali Eskijevem a neporaženým Robertem Ruchalou.

Jak sledovat?

KSW 80 se uskuteční v polském městě Lubin. Večer nabídne netradičně hned deset zápasů a vy budete moci vše sledovat v pátek v přímém přenosu od 19:00 na Voyo

Hlavní zápas o prozatímní pás pérové váhy

Šampion pérové váhy Salahdine Parnasse je zaneprázdněn tréninkem na duel šampionů s Marianem Ziolkowským v lehké váze, a tak vedení KSW ve váze do 66 kg vytvořilo prozatímní titul. O ten se porvou neporažený mladík Robert Ruchala a zkušený veterán Lom Ali Eskijev. Teprve 24letý Ruchala za dva a půl roku v polské organizaci nasbíral pět vítězství včetně těsné výhry nad Damianem Stasiakem. A z nadějného zápasníka se vypracoval mezi evropskou elitu pérové váhy. 

Zatímco se Ruchala dral na vrchol, Eskijev je na poli evropského MMA známý už celou dekádu. Když jeho soupeř mezi profíky v roce 2019 debutoval, na kontě měl již 20 profesionálních zápasů. Před KSW zkušenosti sbíral hlavně v ruské ACA. V Polsku zápasil třikrát s bilancí 2-1. Po porážce Ordóňeze a Stasiaka prohrál v prosinci těsný zápas s Danielem Rutkowským na split decision. Mezi silné stránky rodilého Rusa reprezentujícího Německo patří zkušenosti, nekončící kardio, na pérovou váhu neobvyklá síla a zápasnické kořeny.

Polský zápasník Robert Ruchala | Zdroj: se svolením KSW

UFC veterán, Vémolův soupeř i Lesákův kat 

Před hlavním zápasem večera do klece nastoupí UFC veterán Tom Breese, který doufá, že bude moci v zápase proti Bartoszi Leśkovi polským fanouškům naplno ukázat své dovednosti. Angličan to má v KSW 1-1. Naposledy padl k zemi po loktu od Pawla Pawlaka už v prvním kole. Předtím sice vyhrál, ale vítězství nad Damianem Janikowským získal po nechtěném odklepnutí soupeře. 

Klepal, nebo neklepal? Podívejte na kontroverzní výhru Toma Breese z KSW 74:

​Do akce půjde i českým fanouškům dobře známý Brazilec Luis Henrique da Silva, který se podchodu z UFC představil na půdě Oktagonu, kde neúspěšně změřil síly i s Karlosem Vémolou. Do KSW ale loni vstoupil debutem roku. Bývalého šampiona polotěžké váhy Tomasze Narkuna ukončil nenápadným front kickem přímo na bradu. Teď na Frankensteina" čeká francouzský tvrďák Oumar Sy, který zatím nepoznal porážku a jedno ze sedmi vítězství si připsal také na půdě Oktagonu, kde uškrtil Daniela Škvora.

Připomeňte si senzační debut "Frankensteina" na půdě KSW:

Před hlavní kartou se o show postará nadějný zápasník Wojciech Kazieczko, který při svém debutu na KSW 69 vystavil tvrdou stopku Luboši Lesákovi. Skvělému kickboxerovi se postaví poměrně neznámý bojovník z Moldávie Danu Tarchila (5-1). Ačkoli profesionální kariéru začal jen o tři měsíce dříve než Kazieczko, v roce 2022 stihl čtyři zápasy a celkem jich má na kontě už šest. Zkušenosti sbíral především na východě, konkrétně v Moldavsku, Bulharsku, Rumunsku a Srbsku. Kromě MMA nastoupil i v Moldavsku na grapplingovém šampionátu ADCC a odnesl si třetí místo. 

Na zápasové kartě došlo den před galavečerem k jedné změně. Giorgi Kvelidze při shazování váhy v sauně uklouzl a poranil si záda. Místo něj tak proti Michalskému nastoupí Litevec Erikas Golubovskis, pro kterého to bude premiéra v KSW.

Připomeňte si nekompromisní debut Wojciecha Kazieczka v KSW:

Zápasová karta

o prozatímní titul pérové váhy - Lom Ali Eskijev (20-6) vs. Robert Ruchala (8-0)

střední váha - Tom Breese (15-4) vs. Bartosz Lesko (12-2-2)

polotěžká váha - Luis Henrique da Silva (19-8) vs. Oumar Sy (7-0)

střední váha - Michal Michalski (9-5) vs. Erikas Golubovskis (7-1-1)

muší váha - Emilia Czerwinská (2-0) vs. Yasmina Guimarãesová (4-1)

pérová váha - Wojciech Kazieczko (3-0) vs. Danu Tarchila (5-1)

polotěžká váha - Damian Piwowarczyk (5-2) vs. Bartłomiej Gładkowicz (9-4)

velterová váha - Kacper Koziorzebski (8-5) vs. Borys Borkowski (4-2)

domluvená váha do 63 kg - Kamil Szkaradek (3-0) vs. Patryk Chrobak (3-2)

střední váha - Mateusz Janur (6-5) vs. Andi Vrtačić (3-1)

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události