MMA

Ruchala stále neporažen, soka sundal v pátém kole. Je prozatímním šampionem

Mladý polský bojovník Robert Ruchala si na profesionální scéně připsal už devátou výhru z devíti zápasů. Zastavit ho na KSW 80 nedokázal ani Lom Ali Eskijev, kterého Ruchala umlátil v poslední minutě závěrečného kola. Díky tomu se stal prozatímním šampionem pérové váhy.

Na KSW 80, které se tentokrát uskutečnilo v polském Lubinu, bylo k vidění hned deset zápasů. Největší pozornost upoutal duel mezi domácím mladíkem Robertem Ruchavou a zkušeným Němcem Lomem Ali Eskijevem, který má v MMA za sebou už 26 zápasů. Oba borci se mezi sebou ve váhové kategorii do 66 kilogramů utkali o post prozatímního šampiona, protože současný šampion Salahdine Parnasse je zaneprázdněn tréninkem na duel šampionů s Marianem Ziolkowským. 

Dlouho to vypadalo, že o vítězi rozhodnou až sudí na body, ale mladý Polák to nakonec celé vzal do svých rukou. V posledním kole dostal svého soupeře na zem a několik minut do něj neúnavně bušil. Nakonec Eskijev tento tlak nevydržel a Ruchala vyhrál díky technickému KO. Stal se tak prozatímním šampionem pérové váhy. 

Související obsah

​Druhým hlavním zápasem večera byl duel mezi UFC veteránem Tomem Breesem a domácím borcem Bartoszem Leškem. Jejich souboj ale neměl dlouhého trvání. 31letý Angličan svého soupeře uškrtil už v prvním kole a připsal si tím druhou výhru v organizaci KSW. 

Hned v prvním zápase večera bylo k vidění i toto parádní TKO, ve kterém Andi Vrtačič sundal Mateusze Janura. Premiéra v KSW se mu tak povedla ve velkém stylu: 

Výsledky KSW 80:​

o prozatímní titul pérové váhy – Lom Ali Eskijev vs. Robert Ruchala –⁠ TKO v 5. kole

střední váha – Tom Breese vs. Bartosz Lesko –⁠ submise v 1. kole 

polotěžká váha – Luis Henrique da Silva vs. Oumar Sy –⁠ submise v 1. kole

střední váha – Michal Michalski vs. Erikas Golubovskis –⁠ TKO v 1. kole

muší váha – Emilia Czerwinská vs. Yasmina Guimarãesová –⁠ na body

pérová váha – Wojciech Kazieczko vs. Danu Tarchila –⁠ na body

polotěžká váha – Damian Piwowarczyk vs. Bartłomiej Gładkowicz –⁠ TKO v 1. kole

velterová váha – Kacper Koziorzebski vs. Borys Borkowski –⁠ na body (split)

domluvená váha do 63 kg – Kamil Szkaradek vs. Patryk Chrobak –⁠ submise v 1. kole

střední váha – Mateusz Janur vs. Andi Vrtačić –⁠ TKO v 1. kole

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události