Fotbal

Čtvrtfinále Ligy mistrů nabídne bitvu titánů a také italský souboj

Ve švýcarském Nyonu se v pátek losovaly dvojice pro čtvrtfinále Ligy mistrů. Nejzajímavějším soubojem bude duel mezi Manchesterem City a Bayernem Mnichov. Real Madrid se střetne s londýnskou Chelsea, stejně jako ve čtvrtfinále loňského ročníku. Potkají se také dva italské kluby, konkrétně AC Milán s Neapolí. Poslední čtvrtfinálovou dvojicí je Benfica Lisabon s Interem Milán.

První tým vylosoval bývalý turecký reprezentant Hamit Altintop a byl jím Real Madrid. Soupeře Bílého baletu vylosoval Patrick Kluivert a z míčku vytáhl papírek s nápisem Chelsea FC. Dojde tak na odvetu za loňský rok. To se také střetly tyto dva týmy ve stejné fázi soutěže. A až po prodloužení ve druhém utkání postoupil dál Real, který nakonec celou soutěž vyhrál. 

Největším tahákem bude zajisté souboj mezi anglickým Manchesterem City a německým Bayernem Mnichov. Tito dva soupeři se v Lize mistrů potkali zatím jen ve skupině a mají vyrovnanou bilanci, oba mají tři výhry.

Ve druhém čtvrtfinále se střetne Inter Milán s Benficou Lisabon. Poslední čtvrtfinále nabídne italský souboj mezi AC Milán a Neapolí.

První čtvrtfinálové zápasy se budou hrát 11. a 12. dubna. Odvety jsou na programu o týden později 18. a 19. dubna.

Související obsah

​V Nyonu se zároveň losovaly i potenciální dvojice pro semifinále. V prvním semifinále se utká vítěz italského souboje mezi AC a Neapolí proti lepšímu z dvojice Inter Milán – Benfica Lisabon. Druhou semifinálovou dvojici budou tvořit vítězové zápasů Realu Madrid s Chelsea a Manchesteru City proti Bayernu Mnichov.

Čtvrtfinálové dvojice Ligy mistrů:

Real Madrid – Chelsea FC

Benfica Lisabon – Inter Milán

Manchester City – Bayern Mnichov

AC Milán – Neapol

Semifinálové dvojice Ligy mistrů:

AC Milán / Neapol – Benfica Lisabon / Inter Milán

Real Madrid / Chelsea FC – Manchester City / Bayern Mnichov

Erling Haaland vstřelil ve druhém osmifinále proti Lipsku pět gólů a vyrovnal tím rekord Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události