Motorsport

Blíží se konec Hamiltona u Mercedesu? Šéf týmu Wolff tuto možnost připustil

Blíží se konec Hamiltona u Mercedesu? Šéf týmu Wolff tuto možnost připustil
Jezdec F1 Lewis Hamilton | Zdroj: profimedia.cz

Sedminásobnému mistru světa Lewisi Hamiltonovi končí po letošní sezoně u Mercedesu smlouva. Šéf týmu Toto Wolff sice prý nemá obavy, že by hvězdný jezdec formule 1 nový kontrakt neprodloužil, ale zároveň připustil, že pokud se výkonnost vozů brzy nezlepší, mohl by Hamilton v následujících letech od Mercedesu odejít.

Toto Wolff je naprosto přesvědčený, že Lewis Hamilton letos podepíše novou smlouvu, ale co bude dál, je ve hvězdách. "Pokud chce vyhrát další titul mistra světa, musí si být jistý, že má dobré auto. Jestliže mu to ale nezajistíme, podívá se jinde," řekl šéf Mercedesu před závodním víkendem v Saúdské Arábii. "Nemyslím si ale, že to udělá nyní, ale pokud se tak stane za rok nebo za dva, nebudu se moci divit," dodal podle webu eurosport.com

Lewis Hamilton v loňské sezoně skončil až na šestém místě celkového pořadí. Vůbec poprvé v kariéře nevyhrál za celý rok ani jeden závod. Jeho maximem bylo pět druhých míst ve Francii, Maďarsku, USA, Mexiku a Sao Paulu. Z titulu mistra světa se radoval naposledy v roce 2020.

Související obsah

​"Lewis je nyní ve fázi kariéry, kdy si věříme. Vytvořili jsme si mezi sebou skvělé pouto a nemáme důvod o sobě pochybovat, i když je to těžké," připustil Wolff, který doufá v lepší zítřky. "Bude to hezké, až se dostaneme z toho slzavého údolí a vrátíme se k solidním výkonům," přeje si šéf Mercedesu. 

V prvním letošním závodě sezony dojel Lewis Hamilton na pátém místě. Jeho týmový kolega George Russell se umístil dvě pozice za ním. Velkou cenu Bahrajnu vyhrál Max Verstappen, který v tomto roce útočí na třetí titul mistra světa v řadě. 

Do formule 1 vstupuje nový velký hráč. V roce 2026 se přidá Audi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události