Tenis

Djokovič přijde o další turnaj v USA. Na US Open by ale startovat měl

Djokovič přijde o další turnaj v USA. Na US Open by ale startovat měl
Tenista Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia.cz

Srbský tenista Novak Djokovič si po turnaji v Indian Wells nezahraje ani v Miami. Přes snahu organizátorů turnaje i floridských senátorů se nepodařilo pro Djokoviče vyjednat výjimku pro vstup do USA bez očkování. Mimořádná opatření pro vstup do země kvůli covidu-19 by měla skončit v květnu, což znamená, že na US Open už by současná světová jednička mohla hrát.

Pro vstup do Spojených států amerických je stále potřeba očkování proti covidu, ale to současná tenisová světová jednička odmítá. Novak Djokovič je dlouhodobým odpůrcem očkování, a proto si nezahrál na turnaji v Indian Wells. Výjimku pro vstup do USA nedostal ani pro turnaj v Miami, který začíná příští týden.

Podle serveru tennis.com se za srbského tenistu přimlouval ředitel turnaje James Blake, ale také floridský guvernér a dva senátoři. "Snažili jsme se Novaku Djokovičovi zařídit výjimku, ale to se nepodařilo," řekl Blake. Ředitele turnaje to mrzí i z toho důvodu, že srbský tenista byl tradiční účastník turnaje v Miami, a dokonce ho v minulosti šestkrát vyhrál. 

Související obsah

​Opatření o povinném očkování by mělo v USA skončit během května. Djokovič by tak měl mít možnost účastnit se následujícího US Open, které se bude konat na přelomu srpna a září. Minulý rok musel srbský tenista americký grandslam vynechat právě kvůli očkování. 

Djokovič si nezahrál na amerických turnajích ani minulý rok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události