MMA

Usman se pomsty nedočkal. Edwards před domácími fanoušky uhájil titul

Usman se pomsty nedočkal. Edwards před domácími fanoušky uhájil titul
Kamaru Usman (vlevo) a Leon Edwards (vpravo) | Zdroj: Profimedia

1 267 dnů byl Kamaru Usman králem ve velterové váze. Pak ale přišel Leon Edwards a vše se změnilo. Nejdříve svého nigerijského soupeře loni v létě připravil o pás tvrdým kopem do hlavy a v sobotu večer před vyprodanou O2 arenou Edwards pozici šampiona obhájil. Přestože mu rozhodčí odečetli jeden bod, protože se přidržel pletiva. UFC 286 se zúčastnil také Slovák L’udovít Klein, jehož zápas proti Jaii Herbertovi skončil remízou.

Kamaru Usman měl před zápasem jasný cíl –⁠ získat zpátky svůj pás šampiona, který si tak dlouho hýčkal. Od začátku zápasu si za tím tvrdě šel a byl viditelně aktivnější. Hned v první minutě přišel s tvrdým round kickem, ale soupeř si s ním poradil. Poté se pokusil o takedown, ale i v tomto případě byla obrana Edwardse úspěšná. Poté Nigerijec honil svého soupeře po celé kleci, aby ho dostal k pletivu. Na závěr prvního kola zkusil Usman znovu round kick a takedown, ale opět bez většího úspěchu. 

V dalších kolech už začal být Edwards aktivnější, ale do potíží se dostal ve třetím kole, když ho Usman položil na zem. Edwardsovi se sice podařilo vstát, ale poté se chytil pletiva, za což mu rozhodčí po zhlédnutí videa odečetli jeden bod. Jedinou Angličanovou zbraní v zápase byly kopy, jinak se spíše bránil, ale většinou úspěšně. Na konci třetího kola se Edwardsovi povedl round kick.

I závěrečná dvě kola byla hodně vyrovnaná, a tak nebylo vůbec jasné, jak rozhodčí zápas vyhodnotí. Nakonec ale zvedl při vyhlašování ruku Edwardsovi a londýnská O2 arena propukla v euforii. Po bodovém vítězství 48–⁠46, 48–⁠46, 47–⁠47 se Edwardsovi povedlo po sedmi měsících uhájit pás šampiona velterové váhy do 77 kilogramů. 

Svůj šestý zápas v UFC má za sebou i Slovák L’udovít Klein, který se utkal s Jaiem Herbertem. Hned v prvním kole mu soupeř uštědřil tvrdou ránu, která měla za následek otevřenou ránu u obočí. Druhé kolo bylo ale v režii slovenského bijce, který předvedl několik úspěšných kombinací a ran loktem. Herbertovi byl navíc odečten bod, protože Kleinovi dvakrát po sobě u pletiva kolenem trefil suspenzor. 

Související obsah

V posledním kole předvedl Herbert úspěšný takedown a poté soupeře držel na zemi. V závěru zápasu byl i nadále Herbert aktivnější, ale utkání nakonec skončilo remízou, odebrání bodu se ukázalo jako klíčové. Klein má tak po šesti zápasech v UFC bilanci 3–⁠2–⁠1.

Výsledky hlavní karty UFC 286:

L. Edwards –⁠ K. Usman –⁠ na body (48–⁠46, 48–⁠46, 47–⁠47)
J. Gaethje –⁠ R. Fizijev –⁠ na body (29–⁠28, 29–⁠28, 28–⁠28)
G. Nelson –⁠ B. Barberena –⁠ submise v 1. kole
J. Maiaová –⁠ C. O’Neillová –⁠ na body 30–⁠27, 29–⁠28, 29–⁠28
M. Vettori –⁠ R. Dolidze –⁠ na body 29–⁠28, 29–⁠28, 30–⁠27

Na KSW 80 bylo k vidění toto povedené K. O.:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události